Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj wchodzimy w okres Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Od tej niedzieli, 27 listopada, rozpoczynamy nowennę ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi, którą będziemy odprawiali w niedzielę o godz. 15:45, natomiast w tygodniu po wieczornych Mszach świętych. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja będziemy przeżywali w niedzielę, 11 grudnia.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Roraty.
 5. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii.
 6. Telewizja Katowice będzie nagrywać różaniec z naszego Sanktuarium w poniedziałek (28 listopada) o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy na różańcu, szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe i grupy modlitewne naszej parafii. Prosimy też o zaprezentowanie naszych strojów regionalnych przez dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 8. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Rafała Kalinowskiego.
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 10. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi. O godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania (klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej).
 11. W sobotę – 3 grudnia – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 12. W niedzielę, 4 grudnia – z racji wspomnienia św. Barbary zapraszamy Górników z rodzinami na Mszę świętą o godzinie 9:00. Modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Górników.
 13. Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie rocznicowe z cyklu byli wśród nas: INŻ. HENRYK HONHEISER”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 grudnia o godz. 17:00 w Bibliotece w Skoczowie. Natomiast w piątek, 2 grudnia w naszym kościele odbędzie się recital organowy wraz z prelekcją „POSTAĆ ŚW. MIKOŁAJA BISKUPA W PIEŚNIACH SANKTUARIUM PIERŚCIECKIEGO” w wykonaniu dr hab. Bogumiły – Faustyny M. Dunikowskiej prof. UŚ. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 14. W sklepiku można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki, natomiast w zakrystii Mikołaje z piernika, czekolady prawdziwego św. Mikołaja, krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 15. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu do kina w Bielsku-Białej na superprodukcję „Prorok” o Prymasie Wyszyńskim. Wyjazd autokarem w niedzielę, 4 grudnia o godz. 15:00 z parkingu przy kościele. Koszt biletu i przejazdu wynosi razem 40 zł. Zapisy w zakrystii do najbliższego poniedziałku, 28 listopada. Zapraszamy!
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie XX Regionalnego Dnia Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy Paniom z naszej parafialnej grupy ADŚ, młodzieży z Ruchu Światło-Życie, ministrantom i ministrantkom, scholii parafialnej z ks. Krzysztofem na czele, organiście Mateuszowi, kościelnym, piekarni „Bethlehem” za wypieczenie piernikowych Mikołajów, Państwu Walas z Roztropic za ozdobienie i spakowanie tych Mikołajów, osobom które pakowały czekolady i krówki oraz osobom, które podarowały ciasta i wszystkim za wielkie serce i poświęcony czas. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.
 17. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 18. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień szczególna składka na potrzeby naszej parafii.
 19. W zakrystii można odebrać prywatne stare zdjęcia naszej parafii, które zostały nam przekazane do zeskanowania, cześć z nich będzie wykorzystana przy opracowaniu książki poświęconej naszej parafii.
 20. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA
  • sobota – WSP. ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA   

 1. Świętujemy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunku odpustu.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za wstawiennictwem św. Mikołaja o Boże błogosławieństwo dla żyjących na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. We wtorek, 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego z tej okazji dziękujemy Panu Mateuszowi Białoskórskiemu za bardzo zaangażowaną posługę organisty, kantorom oraz scholii dziecięcej i dorosłych za troskę o piękną oprawę muzyczną nabożeństw i uroczystości kościelnych. Za wstawiennictwem św. Cecylii życzyły wielu łask, aby Wasze życie było wyśpiewywaniem hymnu uwielbienia na cześć dobrego Boga.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 7. Spotkanie Oazy Dzieci Boży będzie wyjątkowo w czwartek po Mszy św. szkolonej.
 8. W piątek, 25 listopada na Mszy św. o godz. 15:00 modlić się będziemy w intencji Kolejarzy i ich rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Katarzyny Aleksandryjskiej
 9. W sobotę, 26 listopada, będziemy przeżywali w naszej parafii XX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godz. 9:00, Msza święta pod przewodnictwem ks. Marcina Wróbla zostanie odprawiona o godz. 11:00 (szczegółowy plan na plakacie w gablotce). Parafian jak co roku, prosimy o upieczenie ciast na Dzień Skupienia. Ciasta prosimy przynieść w sobotę rano do salek katechetycznych.
 10. Od niedzieli, 27 listopada, rozpoczniemy nowennę ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi (w niedzielę o godz. 15:45, natomiast w tygodniu po wieczornych Mszach świętych).
 11. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Od poniedziałku, 28 listopada będziemy odprawiali Msze św. roratnie o godz. 6:45. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii.
 12. Telewizja Katowice będzie nagrywać różaniec z naszego Sanktuarium w przyszły poniedziałek, 28 listopada o godz. 17:00. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy na różańcu, szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe i grupy modlitewne naszej parafii. Prosimy też o zaprezentowanie naszych strojów regionalnych przez dzieci, młodzież i dorosłych.
 13. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu do kina w Bielsku-Białej na superprodukcję „Prorok” o Prymasie Wyszyńskim. Wyjazd autokarem w niedzielę, 4 grudnia o godz. 15:00 z parkingu przy kościele. Koszt biletu i przejazdu wynosi razem 40 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłego poniedziałku, 28 listopada. Zapraszamy! W przyszłym tygodniu w naszej gazetce będzie artykuł o tym wartościowym filmie.
 14. Wszystkich chętnych do pakowania Czekolad Prawdziwego św. Mikołaja i krówek z fragmentami naszych pieśni ku czci św. Mikołaja zapraszamy do salek katechetycznych w czwartek na godz. 17:00.
 15. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 16. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 17. W zakrystii można odebrać prywatne stare zdjęcia naszej parafii, które zostały nam przekazane do zeskanowania, cześć z nich będzie wykorzystana przy opracowaniu książki poświęconej naszej parafii.
 18. Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak w Pierśćcu wydała kolejny już 27. numer Kalendarza Szkolnego na rok 2023. Ilustracje do kalendarza wykonali uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim są dwa opowiadania patronki szkoły Zofii Kossak ze zbioru „Bursztyn”: „Pod lipą” oraz „Sąsiedzki dar”. Kalendarz rozprowadzany będzie przez nauczycieli i rodziców. Całość środków finansowych, zebranych z datków za kalendarz jest przeznaczona na cele pierścieckiej szkoły.
 19. ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA UKRAINY. Muzeum Parafialne im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie, rozpoczyna akcję „ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA UKRAINY”. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, o podzielenie się darami serca z ukraińskimi dziećmi z Tarnopola w Ukrainie. Prosimy o nowe rzeczy dla dzieci: ubrania, artykuły szkolne, książeczki, zabawki, słodycze. Dary będą zbierane w Salkach Katechetycznych [ul. Stalmacha 4, Skoczów] w każdy wtorek od godz. 10:00 do 12:00. Przyjmowanie darów, będzie prowadzone do 6 grudnia włącznie. Prosimy o rozpropagowanie szczytnej idei i włączenie się w przestrzeń czynienia dobra w trudnych czasach.Za wszelkie okazane Dobro, wielkie Bóg zapłać! Z poważaniem, Jakub Staroń – Kierownik Muzeum
 20. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – WSP. OFIAROWANIA NMP
  • wtorek – WSP. ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY
  • czwartek – WSP. ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC I TOWARZYSZY

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi III Zakon Franciszkański.
 5. Wszystkich chcących się zaangażować w diakonię dekoracyjną zapraszamy na spotkanie dzisiaj (niedziela, 13 listopada) na godz. 10:00 do salek katechetycznych.
 6. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież od klasy 6 na piątkowe spotkania w salkach katechetycznych na godzinę 18.00.
 7. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego (zakończenie o godz. 11:00). 
 8. W przyszłą niedzielę, 20 listopada będziemy obchodzili uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 9. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży w Diecezji. Po raz drugi będziemy go przeżywać w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (Niedziela, 20 listopada 2022). Spotkanie Młodych rozpocznie się o godzinie 15:00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie). O godzinie 15:15 zaplanowaliśmy katechezę, która w sposób szczególny poświęcona będzie bł. Carlowi Acutisowi. Konferencję zakończy wspólne uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po przerwie na poczęstunek będziemy wspólnie celebrować Eucharystię o godzinie 17:00 pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla.
 10. XX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej będziemy przeżywać w naszym sanktuarium w sobotę, 26 listopada. Rozpoczęcie o godz. 9:00, Msza św. o godz. 11:00. Szczegółowy plan na plakacie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
 11. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 12. Serdecznie dziękujemy za złożone w ostatnią niedzielę ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii – zebraliśmy 9140,47 zł., także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy remont elewacji wieży naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
 13. W zakrystii można odebrać prywatne stare zdjęcia naszej parafii, które zostały nam przekazane do zeskanowania, cześć z nich będzie wykorzystana przy opracowaniu książki poświęconej naszej parafii.
 14. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – WSP. ŚW. ALBERTA WIELKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • czwartek – WSP. ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNICY
  • piątek – WSP. BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, DZIEWICY I MĘCZENNICY

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość. Od godz. 15:45 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. Zachęcamy, aby szczególnie w  tych dniach (do 8 listopada) ofiarowywać odpusty zupełne za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i pobożne nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych). Od 3 – 8 listopada, 15 minut przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia wiarę w Zmartwychwstanie.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W piątek – 11 listopada, przypada Święto Niepodległości, zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Msza św. o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Wszystkich chcących się zaangażować w diakonię dekoracyjną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, na godz. 10:00 do salek katechetycznych.
 7. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. W poniedziałek przywieziono rusztowania i rozpoczęliśmy remont elewacji wieży naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
 8. Gorąco dziękujemy dzieciom z Oazy Dzieci Bożych za przygotowanie Korowodu Świętych i krótkiej inscenizacji z okazji Tygodnia Misyjnego.
 9. W zakrystii można odebrać prywatne stare zdjęcia naszej parafii, które zostały nam przekazane do zeskanowania, cześć z nich będzie wykorzystana przy opracowaniu książki poświęconej naszej parafii.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przez cały październik modlili się z nami na różańcu, szczególne podziękowania dla grup parafialnych prowadzących rozważania.
 11. Otworzyliśmy profil naszej parafii na Facebook-u, zachęcamy do oglądania i współtworzenia naszego parafialnego serwisu społecznościowego.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – – ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
  • czwartek – WSP. ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEZA I DOTORA KOŚCIOŁA
  • piątek – WSP. ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
  • sobota – WSP. ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. We wtorek – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Nabożeństwo za zmarłych na Nowym Cmentarzu rozpoczniemy o godzinie 14:00.
 5. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte odprawiamy o godzinie 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00. Na Mszy świętej o godzinie 9:00 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy świętej odprawimy nabożeństwo za zmarłych na Starym Cmentarzu. W tym dniu zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych o godz. 17:30 – poprowadzą Wojownicy Maryi.
 6. Schola parafialna zaprasza wszystkich zapracowanych na dodatkowe nabożeństwo za zmarłych w Dzień Zaduszny. Rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcem o 19.30, następnie Msza Święta w intencji dusz czyśćcowych. Po Mszy Świętej odpalimy znicze od Paschału – symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego – i zaniesiemy je przy modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia na stary cmentarz. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w porannej procesji.
 7. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie. Jedną z form modlitwy za zmarłych są wypominki, które prosimy przynosić do kancelarii i zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku i drukowanymi literami, zaznaczając Stary lub Nowy Cmentarz. Kartki na wypominki znajdują się w gazetce i na stoliku pod chórem.
 8. Zachęcamy, aby szczególnie w dniach od 1 do 8 listopada ofiarowywać odpusty zupełne za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i pobożne nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych). W dniach od 3 – 8 listopada, 15 minut przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia wiarę w Zmartwychwstanie.
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 10. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi. O godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania (klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej). Po Mszy św. młodzieżowej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 11. W sobotę – 5 listopada – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 12. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego (zakończenie o godz. 11:00).
 13. Odnowione zostało metalowe ogrodzenie pomnika ks. Antoniego Langera na Starym Cmentarzu – demontaż, piaskowanie, usunięcie starej farby i korozji, ocynkowanie ogniowe, pomalowanie proszkowo, montaż. Prace zostały wykonane z inicjatywy Pani Joanny Korwin – bardzo dziękujemy!
 14. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. Artur Wilczek, z całego serca dziękuje za niesamowitą ofiarność i życzliwość wobec syberyjskiej misji. W niedzielę, 16 października, do puszek zostało zebrane 18.645 zł., 100 dolarów i 5 euro. Serdeczne Bóg zapłać!
 16. Otworzyliśmy profil naszej parafii na Facebook-u, zachęcamy do oglądania i współtworzenia naszego parafialnego serwisu społecznościowego.
 17. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • środa – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
  • piątek – WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BISKUPA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za dzieło misyjne Kościoła oraz wszystkich misjonarzy i misjonarki.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 4. Dzisiaj zapraszamy do Kawiarenki (niedziela, 23.10) do salek katechetycznych. Jest to czas i miejsce gdzie zapraszamy do wspólnego wypicia kawy/herbaty/ciepłej czekolady i zjedzenia pysznego ciasta w gronie rodziny, znajomych czy sąsiadów. Dla każdego coś dobrego. Kawiarenka będzie otwarta w godzinach od 8.00 do 13.00. Liczymy na Waszą obecność ❤️

P.S. Przy wyjściu będzie można wrzucić ofiarę, która będzie przeznaczona na koszty związane z kawiarenką i wyjazdy oazy młodzieżowej – zaprasza Oaza Młodzieżowa.

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj (niedziela, 23 października) o godz. 19:00 w salkach katechetycznych. Serdecznie zapraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedziele o godzinie 15:30, a w tygodniu codziennie o godzinie 17:30, z wyjątkiem czwartku. W czwartek różaniec po Mszy św. szkolnej ok. godz. 16:15. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie rozważań na poszczególne dni. Harmonogram w gablotce.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. W środę różaniec o godzinie 17:30 poprowadzi Róża Św. Jana Kantego, po Mszy św. spotkanie na probostwie.
 5. W ramach XXI Tygodnia z Ewangelią, przeżywanego pod hasłem „Twarzą w twarz z Bogiem”, zapraszamy na ostatnie spotkanie ewangelizacyjne w czwartek o godz. 19:00 w naszym kościele św. Mikołaja w Pierśćcu. Jeśli chcesz rozpromienić Twoją twarz Bożą miłością i obecnością to serdecznie zapraszamy 😊
 6. W piątek, przypada Św. App. Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego z racji przypadających imienin.
 7. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież od klasy 6 na piątkowe spotkania w salkach katechetycznych na godzinę 18.00.
 8. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego (zakończenie o godz. 11:00).
 9. W przyszłą niedzielę, 30 października zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Korowód Świętych na Mszy św. o godz. 9:00. Zgromadzimy się o godz. 8:55 przy krzyżu przed głównym wejściem do kościoła i dzieci z Oazy Dzieci Bożych przebrane za poszczególnych świętych poniosą w procesji relikwie ponad 30 świętych.
 10. Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki kameralnej i organowej w przyszłą niedzielę, 30 października na godz. 17:15 do naszego kościoła. Wykonawca Krzysztof Wydra – organy. Organizator Mateusz Białoskórski i nasza parafia. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 11. Artur Wilczek, z całego serca dziękuje za niesamowitą ofiarność i życzliwość wobec syberyjskiej misji. W ostatnią niedzielę, 16 października, do puszek zostało zebrane 18.645 zł., 100 dolarów i 5 euro. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Otworzyliśmy księgę intencji mszalnych na rok 2023. Zachęcamy za zamawiania intencji mszalnych za żywych i za zmarłych.
 13. Trwają prace porządkowe na Starym Cmentarzu. Zachęcamy do zatroszczenia się o porządek przy grobach swoich bliskich na Nowym i Starym Cmentarzu.
 14. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie. Jedną z form modlitwy za zmarłych są wypominki, które prosimy przynosić do kancelarii i zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku i drukowanymi literami, zaznaczając Stary lub Nowy Cmentarz. Kartki na wypominki znajdują się w gazetce i na stoliku pod chórem.
 15. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 16. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • piątek – ŚWIĘTO ŚW. APP. SZYMONA I JUDY TADEUSZA
 1.