Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. Trwamy w dziękczynieniu za tegoroczne plony. Gorące podziękowania mieszkańcom Pierśćca za przygotowanie Mszy Żniwnej, za złożoną ofiarę na remont elewacji kościoła
  w wysokości 18.285 zł.  i przyniesione dary stołu. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom miejscowości naszej parafii: Kiczyc, Kowali, Roztropic i Pierśćca za przygotowanie tegorocznych Mszy św. żniwnych, delegacjom w strojach regionalnych, pocztom sztandarowym. Dziękujemy za dary stołu i ofiary przeznaczone na remont elewacji kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zbierały pieniądze na poszczególnych rejonach i ulicach. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania i uświetnienia naszego modlitewnego dziękczynienia.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się we wtorek – 27 września, po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:30).
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Brata Alberta, po Mszy św. spotkanie na probostwie.
 7. Oaza młodzieżowa zaprasza dzisiaj na Kawiarenkę, w której będzie okazja do rozmowy, zjedzenia ciast i wypicia dobrej kawy/herbaty/czekolady. Serdecznie zapraszamy (niedziela, 25 września), salki katechetyczne, od 8:00-13:00. Czekamy na Ciebie 😊
 8. W sobotę – 1 października – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. Od soboty, 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedziele o godzinie 15:30, a w tygodniu codziennie o godzinie 17:30, z wyjątkiem czwartku. W czwartek różaniec po Mszy św. szkolnej ok. godz. 16:15. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie rozważań na poszczególne dni. Harmonogram w gablotce.
 10. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego (zakończenie o godz. 11:00).
 11. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kowali za piękne przygotowanie odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Życzymy im obfitości łask, które płyną z Krzyża Chrystusa.
 12. W najbliższą niedzielę, 2 października – będziemy przeżywali w naszej parafii wraz ze wspólnotą „Miłość i Łaska Chrystusa” z Bielska-Białej Niedzielę Ewangelizacyjną, po niej zapraszamy wszystkich chętnych na Seminarium Odnowy Wiary.
 13. Z okazji Dnia Papieskiego i rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża zapraszamy na pielgrzymkę do Wadowic i Krakowa. Wadowice – zwiedzanie Domu Jana Pawła II z przewodnikiem (bilet ulgowy 28 zł. {emeryci} – normalny 35 zł.) oraz Kraków – zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i g. 15:20 – Msza święta. Wyjazd w piątek, 14 października o godz. 8:30 z parkingu przy kościele w Pierśćcu. Koszt przejazdu autokarem 50 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Sebastiana tylko do najbliższego piątku, 30 września.
 14. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień specjalna składa na potrzeby naszej parafii.
 15. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO A PAULO, PREZBITERA
  • środa – WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZENNIKA
  • czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • piątek – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • sobota – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. Trwamy w dziękczynieniu za tegoroczne plony. Gorące podziękowania mieszkańcom Roztropic za przygotowanie Mszy Żniwnej, za złożoną ofiarę na remont elewacji kościoła w wysokości 9430 zł i przyniesione dary stołu. Bóg zapłać wszystkim za uświetnienie naszej wspólnej modlitwy. Za tydzień Mszę Żniwną przygotowują mieszkańcy Pierśćca.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za żywych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszy św. spotkanie na probostwie. W środę przypada święto św. Mateusza Ewangelisty, pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście Mateuszu Białoskórskim.
 6. Chcemy zorganizować Diakonię Liturgiczną Dorosłych, prosimy osoby uczestniczące we Mszach Świętych o aktywne włączenie się w przeżywanie liturgii, choćby przez czytanie czytań, śpiew psalmów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do księdza Sebastiana.
 7. Oaza młodzieżowa zaprasza na Kawiarenkę, w której będzie okazja do rozmowy, zjedzenia ciast i wypicia dobrej kawy/herbaty/czekolady. Niedziela, 25 września, salki katechetyczne, od 8:00-13:00. Serdecznie zapraszamy!
 8. Bardzo dziękujemy scholii parafialnej wraz z ks. Krzysztofem i Mateuszem – organistą za przepiękną modlitwę Akatystem ku czci Bogarodzicy.
 9. Z okazji Dnia Papieskiego i rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża zapraszamy na pielgrzymkę do Wadowic i Krakowa. Wadowice – zwiedzanie Domu Jana Pawła II z przewodnikiem (bilet ulgowy 28 zł. {emeryci} – normalny 35 zł.) oraz Kraków – zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego –    15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i g. 15:20 – Msza święta. Wyjazd w piątek, 14 października o godz. 8:30 z parkingu przy kościele w Pierśćcu. Koszt przejazdu autokarem 50 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Sebastiana do piątku, 30 września.
 10. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. W naszym kościele, przy Księdze Cudów jest skarbonka „Pomoc dla Ukrainy”. Zebrane ofiary są przekazywane na zakup konkretnych artykułów – rzeczy, które zostają dostarczane do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY
  • środa – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
  • piątek – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY, PREZBITERA
  • sobota – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.
 3. Trwamy w dziękczynieniu za tegoroczne plony. Gorące podziękowania mieszkańcom Kowali za przygotowanie Mszy Żniwnej, za złożoną ofiarę na remont elewacji kościoła w wysokości 5200 zł. i przyniesione dary stołu. Bóg zapłać wszystkim za uświetnienie naszej wspólnej modlitwy. Za tydzień Mszę Żniwną przygotowują mieszkańcy Roztropic.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona. Świętuj z nami imieniny Matki Bożej. Schola parafialna zaprasza na Akatyst ku czci Bogarodzicy w najbliższy poniedziałek, 12 września we wspomnienie Imienia Maryi, po wieczornej Mszy św. – ok. godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kowalach odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. przy Krzyżu w Kowalach zostanie odprawiona o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. W przyszłą niedzielę w kościele Msze św. będą odprawiane w zwyczajnym porządku o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w wysokości 8172,30 zł. Dziękujemy także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy parafialne. Gorąco zachęcamy do włączenia się w działalność grup:
  • Poniedziałek – Krąg Biblijny dla mężczyzn – co drugi tydzień o 19:15.
  • Wtorek – Schola parafialna – co tydzień o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, niezależnie od wieku i zdolności wokalnych. Mile widziane osoby grające na różnych instrumentach. Nie będziemy weryfikować umiejętności wokalnych.
  • Czwartek – kandydaci na ministrantów, ministranci i lektorzy – co tydzień o 16:15.
  • Piątek – Ruch Światło-Życie – co tydzień o 19:00. Zapraszamy młodzież od klasy 7.
  • Sobota – Oaza Dzieci Bożych – co tydzień o godz. 10:00. Zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej.
  • Oaza Rodzin – spotkania Kręgu raz w miesiącu.
 1. Chcemy zorganizować Diakonię Liturgiczną Dorosłych, prosimy osoby uczestniczące we Mszach Świętych o aktywne włączenie się w przeżywanie liturgii, choćby przez czytanie czytań, śpiew psalmów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do księdza Sebastiana.
 2. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 17 września br. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Drogą Krzyżową (od stacji „U Piłata”). O godzinie 12:30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej koncert uwielbienia.
 3. W naszym kościele, przy Księdze Cudów jest skarbonka „Pomoc dla Ukrainy”. Zebrane ofiary są przekazywane na zakup konkretnych artykułów – rzeczy, które zostają dostarczane do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – WSP. NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI
  • wtorek – WSP. ŚW. JANA CHRYZOSTOMA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • środa – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
  • czwartek – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ
  • piątek – WSP. ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW KORNELIUSZA, PAPIEŻA I CYPRIANA, BISKUPA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Mszy świętej podczas której odbyło się liturgiczne wprowadzenie mojej osoby na urząd nowego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pierśćcu przez Księdza Dziekana Ignacego Czadera. Z serca dziękuję wszystkim parafianom za serdeczne przyjęcie mnie w parafii, za wszelkie oznaki życzliwości, a zwłaszcza za modlitwę i ofiarowanie „Margaretki”– ks. Sebastian
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Podczas Mszy św. szkolnej uczniom z klasy pierwszej poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. szkolnej.  
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy dziękczynienie za tegoroczne plony. Gorące podziękowania mieszkańcom Kiczyc za przygotowanie Mszy Żniwnej, za przygotowanie wieńca dożynkowego – pięknej korony, za złożoną ofiarę na remont elewacji kościoła w wysokości 4000 zł. i przyniesione dary stołu. Bóg zapłać wszystkim za uświetnienie naszej wspólnej modlitwy. Za tydzień Mszę Żniwną przygotowują mieszkańcy Kowali.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich uczestników grup modlitewnych, zawłaszcza zelatorów Róż Różańcowych, ADŚ, Apostolatu Maryjnego i III Zakonu Franciszkańskiego.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy parafialne. Gorąco zachęcamy do włączenia się w działalność grup:
  • Poniedziałek – Krąg Biblijny dla mężczyzn – co drugi tydzień o 19:15.
  • Wtorek – Schola parafialna – co tydzień o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać, niezależnie od wieku i zdolności wokalnych. Mile widziane osoby grające na różnych instrumentach. Nie będziemy weryfikować umiejętności wokalnych.
  • Czwartek – kandydaci na ministrantów, ministranci i lektorzy – co tydzień o 16:15.
  • Piątek – Ruch Światło-Życie – co tydzień o 19:00. Zapraszamy młodzież od klasy 7.
  • Sobota – Oaza Dzieci Bożych – co tydzień o godz. 10:00. Zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 września o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego (zakończenie o godz. 11:00). 
 1. Od czwartku, 1 września wróciliśmy do stałego porządku Mszy Świętych. W tygodniu Msze św. odprawiamy o godz. 7:00 i 18:00 za wyjątkiem czwartku: o 7:00 i 15:45. W niedzielę o 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 2. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. W naszym kościele, przy Księdze Cudów jest skarbonka „Pomoc dla Ukrainy”. Zebrane ofiary są przekazywane na zakup konkretnych artykułów – rzeczy, które zostają dostarczane do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – WSPOMNIENIE ŚW. MELCHIORA GRODZIECKIEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA
  • czwartek – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARI PANNY
  • sobota – WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 2. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 3. W czwartek, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 dodatkowa Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i przedszkola. Delegację ze sztandarem szkoły.
 4. W czwartek, po Mszy św. szkolnej (ok. godz. 16:15) odbędzie się spotkanie lektorów ministrantów i ministrantek, a także kandydatów na ministrantów – wszystkich uczniów z klasy IV. Serdecznie zapraszamy, obecność obowiązkowa. 
 5. Od czwartku, 1 września wracamy do stałego porządku Mszy Świętych. W tygodniu o 7:00 i 18:00 za wyjątkiem czwartku: o 7:00 i 15:45. W niedzielę o 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 7. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi. O godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 8. W sobotę – 3 września – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. Od niedzieli 4 września rozpoczniemy dziękczynienie za tegoroczne plony. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy Kiczyc. Ofiary, które są zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. Prosimy o przygotowanie Mszy Żniwnych przez następujące rejony naszej parafii:
 10. Niedziela, 4 września g. 9.00 – KICZYCE
 11. Niedziela, 11 września g. 9.00 – KOWALE
 12. Niedziela, 18 września g. 9.00 – ROZTROPICE
 13. Niedziela, 25 września g. 9.00 – PIERŚCIEC
 14. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Mszy świętej dziękczynnej w int. ks. Zbigniewa Paprockiego za 9 – letnią posługę proboszcza w naszej parafii. Za wstawiennictwem św. Mikołaja polecamy Go w modlitwie i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach – Dziedzicach.
 15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział akcji CAR BOOT SALE, czyli wyprzedaż z bagażnika samochodu, także za ofiary złożone na cele charytatywne w parafii.
 16. W naszym kościele, przy Księdze Cudów jest skarbonka „Pomoc dla Ukrainy”. Zebrane ofiary są przekazywane na zakup konkretnych artykułów – rzeczy, które zostają dostarczane do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa.
 17. W przyszłą niedzielę, składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Z góry dziękujemy każdy dar.
 18. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA
  • sobota – WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA