Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEG0

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, całe rodziny z dziećmi na smażenie jajecznicy z okazji Zielonych Świątek, które odbędzie się dzisiaj (niedziela, 28 maja) o godzinie 17:00 przy salkach katechetycznych. Oprócz smacznej jajecznicy, będą wspólne śpiewy, zabawy dla dzieci … Niech każdy zabierze ze sobą jedno jajko😉
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 4. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa majowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30.
 5. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Składka do puszek przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W czwartek, 1 czerwca będziemy przeżywali Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych dzieciakach. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca – zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
 8. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi, o godz. 17:45 – koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do NSPJ. Dodatkowa Msza święta młodzieżowa o godzinie 19:00 na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 9. W sobotę – 3 czerwca – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Tradycyjna Pielgrzymka naszej diecezji na Kaplicówkę odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku. Rozpoczęcie o godzinie 10:30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Po zakończeniu Mszy świętej będzie można zakupić obiad, napoje. Zakończeniem świętowania będzie koncert i wspólne uwielbienie.
 11. Msza św. przy Kaplicy na Uchylanach będzie doprawiona w najbliższą niedzielę, 4 czerwca br. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!
 12. W niedzielę, 11 czerwca, będzie gościł w naszej parafii O. Artur Wilczek misjonarz z Syberii. Uroczystość odpustową ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja, będziemy przeżywali w niedzielę, 18 czerwca. Na sumie o godzinne 11:00 – ks. Sebastian będzie świętował 25-lecie święceń kapłańskich. Natomiast Mszę św. przy kaplicy NSPJ w Roztropicach odprawimy w niedzielę, 25 czerwca o godz. 11:00.
 13. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z szefową biura podróży odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 19.30. Proszę wszystkich o przybycie, gdyż będziemy podpisywać indywidualnie umowy z biurem. Na spotkaniu wpłacamy kolejną ratę w wysokości 300 dolarów. Pani Aldona będzie też odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące pielgrzymki. Zapisało się prawie 30 osób. Można się jeszcze dopisać. Informacje u ks. Krzysztofa.
 14. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy IV fantastycznego udziału w gminnym konkursie o Janie Pawle II. Reprezentowali nas: Weronika Barańska, Kacper Jurak, Ignacy Karczmarczyk, Maja Otolińska. Ich pracę można zobaczyć z tyłu kościoła w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 15. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Za tydzień specjalna składka na potrzeby naszej parafii.
 16. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • wtorek – Wspomnienie Św. Jana Sarkandra
  • środa – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • sobota – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 4. Dzisiaj zapraszamy Was na kawiarenkę, która odbędzie się na świeżym powietrzu przy salkach katechetycznych, w stałych godzinach 8:00 – 13:00. Czekają na Was pyszne wypieki, kawa, herbata, lemoniada. Dla dzieci szykujemy niespodziankę 🙂 Serce rośnie, gdy spotykamy się w coraz to większym gronie💛 – Oaza Młodzieżowa.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 6. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona. W tym dniu przypada 28. Rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji – m.in. na Kaplicówce.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyozdobili krzyże i włączyli się w modlitwę o urodzaje, w ramach tzw. Dni Krzyżowych.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła
 10. Spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało odbędzie się w środę 24 maja o godzinie 16.45 w salkach katechetycznych.
 11. W piątek 26 maja będziemy przeżywali Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych Mamach.
 12. W sobotę 27 maja o godz. 10:00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej ks. bp Roman Pindel udzieli diakonom święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecajmy w modlitwie.
 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, całe rodziny z dziećmi na smażenie jajecznicy z okazji Zielonych Świątek, które odbędzie się w niedzielę 28 maja o godzinie 17.00 przy salkach katechetycznych. Niech każdy zabierze ze sobą jedno jajko.
 14. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z szefową biura podróży odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 19.30. Proszę wszystkich o przybycie, gdyż będziemy podpisywać indywidualnie umowy z biurem. Na spotkaniu wpłacamy kolejną ratę w wysokości 300 dolarów. Pani Aldona będzie też odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące pielgrzymki. Zapisało się prawie 30 osób. Można się jeszcze dopisać. Informacje u ks. Krzysztofa.
 15. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH
  • piątek – WSP. ŚW. FILIPA NEREUSZA, PREZBITERA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś przypada VI. Niedziela Wielkanocna.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 świętujemy uroczystość I Komunii świętej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o dzieciach przyjmujących po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swego serca.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli. W poszczególne dni modlić się będziemy przy krzyżach o godzinie 17:00. W poniedziałek przy krzyżu w Roztropicach, we wtorek przy krzyżu na Uchylanach (przy drodze Iłownickiej – koło Państwa Farugów) a w środę przy krzyżu w Pierśćcu (skrzyżowanie ulic Spacerowej i Marii Wardas). Ze względu na Biały Tydzień po nabożeństwach przy krzyżach nie będzie posesji do kościoła.
 7. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 8. Rocznicę I Komunii świętej, dzieci będą świętować w najbliższą niedzielę, 21 maja na Mszy św. o godz. 11:00.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę, przeznaczona szczególnie na potrzeby parafii  wyniosła 9037,32 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. W niedzielę, 21 maja zapraszamy Was na kawiarenkę, która odbędzie się na świeżym powietrzu przy salkach katechetycznych*, w stałych godzinach 8:00 – 13:00 Będą na Was czekały pyszne wypieki, kawa, herbata, lemoniada. Dla dzieci szykujemy niespodziankę 🙂 Serce rośnie, gdy spotykamy się w coraz to większym gronie💛 Z tym będzie wiązała się nasza prośba o pomoc: jeśli chcesz włączyć się w tworzenie kawiarenki, będzie nam bardzo miło z każdego przyniesionego ciasta :-). Zapisy w zakrystii lub poprzez Facebooka strony oazy lub prywatnie. Zaprasza Oaza młodzieżowa. *w razie niepogody zapraszamy tradycyjnie na salki.
 11. XXVII Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” w Skoczowie rozpoczyna się w sobotę, 20 maja. W ramach Festiwalu przygotowano wiele ciekawych inicjatyw m.in.: koncertów, wieczorów poezji, wystaw malarskich… itp. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 12. W „Gościu Niedzielnym” jest ciekawy artykuł o niedzieli rodzinnej w naszej parafii.
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • wtorek – ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś przypada V. Niedziela Wielkanocna.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Siostra Stella ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego – Pallotynek, która pracuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Washington, dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:00 podzieli się świadectwem swego powołania, a po Mszy świętej będzie spotkanie z Siostrą w salce katechetycznej przy kawie i ciastku.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 5. Chętnych do wstąpienia do Oazy Rodzin zapraszamy na spotkanie informacyjne dzisiaj, na godz. 17:00 do salek katechetycznych.
 6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 7. W poniedziałek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i głównego patrona Polski, po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo ku czci św. Mikołaja. W tym dniu Ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 8. Uroczystość I Komunii świętej będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę, 14 maja br. na Mszy świętej o godz. 11:00. Na tę Mszę świętą kościół będzie zarezerwowany na uroczystości I Komunii św., parafian prosimy, aby wybrali sobie inne godziny do udziału we Mszy świętej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o dzieciach przyjmujących po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swego serca. Próby dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. będą w czwartek i piątek o godz. 16:30, a spowiedź w sobotę o godz. 9:00. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za piękne posprzątanie kościoła.
 9. Rocznicę I Komunii świętej, dzieci będą świętować w niedzielę, 21 maja na Mszy św. o godz. 11:00. 
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś świętujemy IV. Niedzielę Wielkanocną. W związku z 50-leciem Domowego Kościoła i peregrynacją obrazu Świętej Rodziny małżonkowie z Oazy Rodzin dzielą się doświadczeniem żywego Boga we wspólnocie i w rodzinie. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki na rozmowy przy kawie i ciastku.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Krzyżu w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Na majówkę o godz. 15:30 zapraszamy szczególnie maturzystów, dla których będziemy wypraszać światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i wyboru dalszej drogi życiowej.
 7. Msza św. przy Krzyżu na Kępie w Kiczycach będzie doprawiona w środę 3 maja br. o godz. 11:00, natomiast Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic w tym dniu organizuje spotkanie: „Roztropice nasza mała ojczyzna” – więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
 8. W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się za strażaków, zwłaszcza z Pierśćca, Roztropic i Kowali o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana oraz za zmarłych Strażaków o dar nieba. Nabożeństwo z okazji Dnia Strażaka będzie w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wieszczętach-Kowale, 6 maja o godz. 15:00
 9. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca – zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
  • W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi i dodatkowa Msza święta młodzieżowa o godzinie 19:00 na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
  • W sobotę – 6 maja – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, prosimy o posprzątanie kościoła przed uroczystością. Sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 maja od godz. 9:00 (prosimy przynieść ze sobą sprzęt do sprzątania). Uroczystość I Komunii świętej będziemy celebrować w niedzielę, 14 maja, na Mszy św. o godz. 11:00.
 11. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9:00 świadectwem swego powołania podzieli się z nami Siostra Stella ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego – Pallotynek, która pracuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Washington. Po Mszy świętej będzie spotkanie z Siostrą w salce katechetycznej przy kawie i ciastku.
 12. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach której nastąpi przekazanie relikwii św. Józefa Bilczewskiego przez Diecezję Bielsko-Żywiecką. W programie m.in. zwiedzanie Warszawy, Starówka, Łazienki Królewskie, grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki… Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Ks. Bpa Romana Pindla. Termin 9 i 10 czerwca (piątek i sobota). Z naszego dekanatu pojedzie jeden autokar. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. proboszcza Sebastiana.
 13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień specjalna składka na potrzeby naszej parafii.
 14. Badania USG, DOPPLER, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca odbędą się w piątek 12.05.2023 r. od godz. 8:00 w Przychodni Lekarskiej „Pierściec” przy ulicy Nad Potokiem 6. Badania są odpłatne.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś przypada III. Niedziela Wielkanocna, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
 6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Informujemy, że Msza św. przy Krzyżu na Kępie w Kiczycach będzie doprawiona w środę, 3 maja br. o godz. 11:00, natomiast Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic w tym dniu organizuje spotkanie: „Roztropice nasza mała ojczyzna” – więcej informacji na plakatach. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
 8. W przyszłą niedzielę, w związku z 50-leciem Domowego Kościoła i peregrynacją obrazu Świętej Rodziny małżonkowie z Oazy Rodzin podzielą się doświadczeniem żywego Boga we wspólnocie i w rodzinie. Oprócz wygłoszonego świadectwa będzie również okazja do rozmowy przy kawie i ciastku.
 9. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek  – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, BISPUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI
  • wtorek – ŚWIĘTO ŚW. MARKA EWANGELISTY
  • sobota – ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI  EUROPY
 10. Akcja szczepienia psów przeciwko wściekliźnie w Pierśćcu, odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 r. w tych samych punktach co w latach poprzednich:
  • w godz. 9:00 – 11:00 w byłym Kółku Rolniczym w Pierśćcu, ul. Dworska 14;
  • w godz. 12:00 – 13:00 u P. Brzóski, Pierściec – ul. Landecka 102.

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dzisiaj zapraszamy jeszcze do kościoła na Godzinę Miłosierdzia, rozpoczęcie o godz. 15:00. 
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Dzisiaj młodzież Oazowa zaprasza do Kawiarenki do salek katechetycznych. Jest to czas i miejsce gdzie zapraszamy do wspólnego wypicia kawy/herbaty/ciepłej czekolady i zjedzenia pysznego ciasta w gronie rodziny, znajomych czy sąsiadów. Dla każdego coś dobrego. Kawiarenka będzie otwarta w godzinach od 8.00 do 13.00. Liczymy na Waszą obecność ❤️
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Jana Kantego.
 6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się razem z nami podczas wczorajszego Konwentu Wielkanocnego Księży Dekanatu Skoczowskiego oraz zatroszczyli się o oprawę muzyczną i liturgiczną tej uroczystości.
 8. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie organizuje 26 kwietnia 2023 roku w godzinach od 9:00 do 13:00 Dzień Otwarty szkoły. Więcej szczegółów na plakacie.
 9. Rocznica kanonizacji św. Stanisława BM – zaproszenie na pielgrzymkę. Autokarami lub samolotem wierni diecezji bielsko-żywieckiej będą mogli udać się we wrześniu tego roku w ramach pielgrzymki dziękczynno-błagalnej do Watykanu i Asyżu, by uczcić pamięć o patronie narodowej jedności – św. Stanisławie Biskupie i Męczenniku. 8 września 2023r. przypada 770. rocznica kanonizacji tej niezwykłej postaci, którą Jan Paweł II nazwał nauczycielem „twórczego łączenia lojalności w stosunku do Ojczyzny ziemskiej i wierności Bogu i Jego Prawu”. Więcej informacji na stronie naszej diecezji.
 10. Bielskie Centrum Kultury zaprasza na festiwal SACRUM IN MUSICA, odbywający się pod honorowym patronatem Biskupa Bielsko-Żywieckiego Romana Pindla i Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Adriana Korczago. Bilety na wszystkie koncerty w cenie 50 zł (ulgowe – 25 zł) – do nabycia: w kasie BCK, Online lub przed koncertami. Zapraszamy.
  • 16 kwietnia, Niedziela – Msza św. w kościele w Aleksandrowicach ze specjalną muzyczną oprawą – wstęp wolny – godzina 17:00.
  • 17 kwietnia, Poniedziałek – Koncert inauguracyjny w kościele na os. Karpackim. Muzyka mistrzów w wykonaniu Bielskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru Filharmoników Katowickich i solistów – godzina 18:00.
  • 18 kwietnia, Wtorek – Koncert muzyki cerkiewnej w kościele ewangelickim Zbawiciela przy placu Lutra – godzina 18:00
  • 19 kwietnia, Środa – Muzyka barokowa w Sali Ceremonii na cmentarzu żydowskim – ilość miejsc ograniczona – godzina 18:00
  • 20 kwietnia, Czwartek – Colin Williams i Gospel Celebrate z Wielkiej Brytanii – koncert gospel w Sali BCK – godzina 18:00.
 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

JEZU UFAM TOBIE!

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023

 1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Koronkę do Miłosierdzia Bożego (3 dzień nowenny) o godz. 15:00, a następnie o godz. 15:30 odśpiewamy uroczyste Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego.
 2. Jutro, w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy zapraszamy do dalszego świętowania przez udział we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy świętej modlić się będziemy za kierowców i poświecimy samochody na parkingu. Składka tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 3. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża świętej Siostry Faustyny.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę świętą szkolna na godzinę 15:45.
 5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę w naszym kościele odbędzie się Konwent Wielkanocny księży z naszego Dekanatu Skoczowskiego. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godzinie 9:00 i prosimy o modlitwę za kapłanów.
 7. Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie do Miłosierdzia Bożego, które szczególnie uczcimy w niedzielę (16 kwietnia), świętując Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy na godzinę 15:00 do kościoła, na Godzinę Miłosierdzia. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego koronkę będziemy odmawiać codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie Triduum Sacrum i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za piękną oprawę liturgiczną służbie liturgicznej i Diakoni Liturgicznej Dorosłych oraz muzyczną – szczególnie scholii parafialnej. Dziękujemy za podjęcie czuwań modlitewnych przez grupy parafialne i przez mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii. Dziękujemy Diakoni Dekoracyjnej za wykonanie świątecznej dekoracji i za troskę o kwiaty. Dziękujemy służbie kościelnej za zaangażowanie, strażakom i górnikom za podjęcie warty przy Bożym Grobie. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za świadectwo wiary, które wyraziło się przez przystąpienie do spowiedzi, udział w liturgii Triduum Sacrum, przyjmowanie Komunii świętej, czas spędzony przed Jezusem Eucharystycznym w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 9. Kochani Parafianie, jako duszpasterze życzymy Wam radości, która płynie z faktu, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i jest z nami. Życzymy żywej wiary, że On ma moc wyprowadzić nas z każdego naszego grobu – smutku, zwątpienia, choroby, wojny, grzechu. Życzymy pięknego świętowania w gronie swoich najbliższych.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!