Ogłoszenia

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (21.07)

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 2. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Andrzeja Boboli.
 3. W czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – męczennika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Krzysztof, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych, szczególnie prosimy zwrócić uwagę na niedzielny porządek Mszy świętych, które odprawiamy o godzinie: 7:00, 9:00 i 11:00, nie ma Mszy świętej o godzinie 16:00. Porządek Mszy św. w tygodniu: poniedziałek 18:00, wtorek 7:00, środa 18:00, czwartek 15:45, piątek 7:00, sobota 18:00.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
  • wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy
  • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika
  • piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14.07)

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą wspólną za żywych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 2. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Wszyscy, którzy noszą szkaplerz, w tym dniu pod zwykłymi warunkami mogą otrzymać odpust zupełny. Jeśli będą chętni, w czasie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza.
 3. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Jana Pawła II.
 4. Już w najbliższą sobotę (20 lipca) zapraszamy na wspólną wędrówkę z naszej Parafii w ramach Ewangelizacji w Beskidach. Wyjazd pociągiem ze stacji PKP Pierściec o godz. 6.52 do Wisły, przejście szlakiem na Soszów Wielki, o 12:00 Msza Święta, którą ks. Proboszcz odprawi za naszą Parafię, zejście szlakiem na PKP i powrót do Pierśćca. Nie będzie żadnych zapisów, każdy idzie na własną odpowiedzialność. Zapraszamy!
 5. Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych, szczególnie prosimy zwrócić uwagę na niedzielny porządek Mszy świętych, które odprawiamy o godzinie: 7:00, 9:00 i 11:00, nie ma Mszy świętej o godzinie 16:00. Porządek Mszy św. w tygodniu: poniedziałek 18:00, wtorek 7:00, środa 18:00, czwartek 15:45, piątek 7:00, sobota 18:00.
 6. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka na potrzeby parafii w ubiegłą niedzielę wyniosła: 8041,30 złotych i 5 euro. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 27 lipca. Koszt 70 zł. Wyjazd ze Skoczowa (stare targowisko) o 5.30. Jeśli będzie więcej chętnych, to autokar przyjedzie do Pierśćca. Zapisy do dzisiaj u p. Heleny Glet.
 8. Liturgiczne obchody tygodnia:
  •  poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • wtorek – wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
  • czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • sobota – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 2. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi grupa Wojowników Maryi.
 3. Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych, szczególnie prosimy zwrócić uwagę na niedzielny porządek Mszy świętych, które odprawiamy o godzinie: 7:00, 9:00 i 11:00, nie ma Mszy świętej o godzinie 16:00. Porządek Mszy św. w tygodniu: poniedziałek 18:00, wtorek 7:00, środa 18:00, czwartek 15:45, piątek 7:00, sobota 18:00.
 4. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 27 lipca. Koszt 70 zł. Wyjazd ze Skoczowa (stare targowisko) o 5.30. Jeśli będzie więcej chętnych, to autokar przyjedzie do Pierśćca. Zapisy do 14 lipca u p. Heleny Glet.
 6. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli.
  • czwartek – święto Św. Benedykta opata i patrona Europy.
  • piątek – wspomnienie św. Brunona, biskupa i męczennika
  • sobota – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:45 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe. 
 2. Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych, szczególnie prosimy zwrócić uwagę na niedzielny porządek Mszy świętych, które odprawiamy o godzinie: 7:00, 9:00 i 11:00, nie ma Mszy świętej o godzinie 16:00. Porządek Mszy św. w tygodniu: poniedziałek – 18:00, wtorek – 7:00, środa – 18:00, czwartek – 15:45, piątek – 7:00 i sobota – 18:00.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca– zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
 6. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi, o godz. 17:45 – koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do NSPJ i dodatkowa Msza święta o godz. 18:00.
 7. W pierwszą sobotę dodatkowa Msza Święta o godzinie 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 9:00 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 8. Serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Bóg zapłać!
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wsparli o. Artura Wilczka i misje na Syberii. Już z Syberii o. Artur przesłał nam wiadomość: Parafianie złożyli ofiary w wysokości 18.515 złotych. Bóg zapłać. Niech Bóg Wam to wszystkim wynagrodzi!
 10. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – święto Św. Tomasza, Apostoła
  • sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Artura Wilczka misjonarza z Syberii. Przy drzwiach kościoła można złożyć ofiary na potrzeby misyjne ks. Artura.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:45 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach św. wieczornych.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
 5. Panów zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o 20.00.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości odpustowej ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja, szczególnie dziękujemy ks. kanonikowi Jerzemu Horzeli, świętującemu 80. urodziny – za wygłoszenie kazań odpustowych ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja. Bardzo dziękujemy osobom, które po Mszach świętych zakupiły kołacze i w ten sposób dołożyły cegiełkę do remontu elewacji kościoła. Zebraliśmy kwotę w wysokości 6715 zł.
 7. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  • piątek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła
  • sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ODNALEZIENIA RELIKWII ŚW. MIKOŁAJA

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja. Na sumie odpustowej o godz. 11:00 modlić się będziemy w int. ks. kanonika Jerzego Horzeli z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za 28 lat duszpasterzowania w Pierśćcu, z prośbą o Boże błogosławieństwo. Ks. Jerzy głosi kazania odpustowe na wszystkich Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania w czasie festynu parafialnego – rozpoczęcie o godz. 15:00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i parafialnym FB. Po Mszach świętych można zakupić odpustowe kołacze, z których dochód przeznaczony jest na remont elewacji kościoła.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:45 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach św. wieczornych.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Brata Alberta.
 6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w piątek o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców oraz delegację ze sztandarem szkoły.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Roztropic za piękne przygotowanie uroczystości odpustowej przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Roztropicach i liczny udział we Mszy świętej.
 8. Dziękujemy pielgrzymom z Rudzicy za kultywowanie tradycji pielgrzymowania do św. Mikołaja i naszym parafianom, którzy pielgrzymowali do Chybia.
 9. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, będzie gościł w naszej parafii Artur Wilczek misjonarz z Syberii. Przy drzwiach kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby misyjne ks. Artura.
 10. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • piątek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

ZAPROSZENIE

do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę A. D. 2024

Drodzy Diecezjanie,

Serdecznie zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć na pielgrzymi szlak z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic lub Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie stanąć przed Obliczem Jasnogórskiej Matki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: To my tworzymy Kościół! W czasie drogi będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła i polecać Jego przyszłość Matce Bożej. Wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki powitam 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Wałach Jasnogórskich, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 na Wałach Jasnogórskich. Zapraszam wiernych ze swoimi duszpasterzami do uczestnictwa we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w miejscu wyjścia i na zakończenie na Jasnej Górze. Wszystkim organizatorom i pielgrzymom z serca błogosławię.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Roztropicach. Msza święta przy kaplicy będzie odprawiona o godzinie 11:00 – w intencji mieszkańców Roztropic o Boże błogosławieństwo. W kościele porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.
 2. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na pielgrzymkę do Chybia na czuwanie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Gołyskiej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 18:00 -nieszporami i litanią do NSPJ, następnie o godz. 19:15 – Msza św. i procesja Maryjna.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:45 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach św. wieczornych.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej.
 7. Spotkanie rodziców, których dzieci jadą z parafii na wakacyjną ekspedycję Tatry 2024 odbędzie w czwartek o godz. 17:00 w salkach katechetycznych.
 8. Pielgrzymów z Rudzicy będziemy gościć w naszym kościele w sobotę, na Mszy św. o godz. 10:00.
 9. W przyszłą niedzielę – 16 czerwca, będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja. Na sumie odpustowej o godz. 11:00 modlić się będziemy w int. ks. kanonika Jerzego Horzeli z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za 28 lat duszpasterzowania w Pierśćcu, z prośbą o Boże błogosławieństwo. Ks. Jerzy będzie głosił kazania odpustowe na wszystkich Mszach świętych. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę, 15 czerwca o godz. 19:00, koncertem w wykonaniu Pani prof. Bogumiły-Faustyny M. Dunikowskiej OV i Pana Adama Musialskiego (będzie możliwość nabycia płyty CD z pieśniami o Miłosierdziu Bożym autorstwa Pani Bogumiły Dunikowskiej – w cenie 25 zł), a zakończymy festynem parafialnym w niedzielę 16 czerwca – rozpoczęcie o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i parafialnym FB. Wszystkie grupy parafialne prosimy o upieczenie ciast na nasz festyn parafialny na niedzielę. Już od soboty, po Mszach świętych można będzie zakupić odpustowe kołacze, z których dochód przeznaczony będzie na remont elewacji kościoła. Panie chętne do krojenia i pakowania kołaczy odpustowych zapraszamy do salek katechetycznych w sobotę, na godz. 8:00.
 10. W niedzielę, 23 czerwca, będzie gościł w naszej parafii Artur Wilczek misjonarz z Syberii. Przy drzwiach kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby misyjne ks. Artura
 11. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy włączyli się w sprzątanie Starego Cmentarza przed uroczystościami odpustowymi.
 12. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę, przeznaczona szczególnie na potrzeby parafii wyniosła 8650,23 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • wtorek- wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
  • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe i pójdziemy w procesji wokół kościoła. W tygodniu w ramach oktawy Bożego Ciała, po wieczornych Mszach świętych zapraszamy do udziału w procesjach Eucharystycznej wokół kościoła, aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (włącznie). Panów prosimy o podjęcie posługi noszenia baldachimu, a dzieci o sypanie kwiatów.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 6. W piątek, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast  w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 7. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi, o godz. 17:45 – koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do NSPJ.
 8. Prosimy wszystkich chętnych parafian o pomoc przy sprzątaniu Starego Cmentarza przed uroczystościami odpustowymi. Spotykamy się w najbliższą sobotę (8 czerwca) o godz. 8:30 na Starym Cmentarzu. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do sprzątania (wiadra, ścierki, miotełki, grabie, podkaszarki, kosy spalinowe itp.).
 9. W niedzielę, 9 czerwca, zapraszamy na uroczystość odpustową przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Roztropicach. Msza święta przy kaplicy będzie odprawiona o godzinie 11:00 – w intencji mieszkańców Roztropic o Boże błogosławieństwo. W kościele porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.
 10. W niedzielę, 9 czerwca wieczorem zapraszamy na pielgrzymkę do Chybia na czuwanie przed łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Gołyskiej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 17:00, zakończenie o godz. 20:30.
 11. Uroczystości odpustowe ku czci odnalezienia relikwii św. Mikołaja połączone z świętowaniem 80. rocznicy urodzin ks. kanonika Jerzego Horzeli będziemy przeżywać w naszej parafii w niedzielę, 16 czerwca. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę, 15 czerwca o godz. 19:00, koncertem w wykonaniu Pani prof. Bogumiły-Faustyny Dunikowskiej OV i Pana Adama Musialskiego, a zakończymy festynem parafialnym w niedzielę 16 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i parafialnym FB. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu parafialnego w środę (5 czerwca) na godz. 19:00 do salek katechetycznych.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza osobom które przygotowały ołtarze (mieszkańcom Kiczyc, Kowali, Pierśćca i Roztropic), przystroiły domy, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, scholii parafialnej, Oazie Dzieci Bożych, Oazie młodzieżowej, Diakonii Dekoracyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, organiście Mateuszowi i Strażakom i Policji zabezpieczającym naszą procesję.
 13. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Uchylan za piękne przygotowanie uroczystości odpustowych przy kaplicy Opatrzności Bożej.
 14. Dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • wtorek- wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Msza św. odpustowa przy Kaplicy na Uchylanach będzie doprawiona dzisiaj – 26 maja br. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe w intencji wszystkich kochanych MAM z okazji Dnia Matki. Po majówce zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi do salki katechetycznej na kawę i ciastko.  
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 5. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 7. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. W czwartek, 30 maja – przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy świętej o godzinie 9:00 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie miała następujący przebieg: po wyjściu z kościoła św. Mikołaja w Pierśćcu skręcimy w lewo na ulicę Landecką w kierunku Iłownicy, przy krzyżu koło państwa Farugów skręcimy w lewo w ulicę Uchylany, a następnie znowu skręcimy w lewo w ulicę Rolną i przez Stary Cmentarz dotrzemy na parking przy kościele parafialnym. Zakończenie procesji nastąpi w kościele. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, która jest okazją do publicznego wyznania naszej wiary. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe i osoby w strojach regionalnych. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. prosimy o przyjście w strojach I komunijnych, dziewczynki o sypanie kwiatów, a chłopców o dzwonienie na dzwonkach. Młodsze dzieci mogą do nich dołączyć. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 12:00 (zmiana – nie będzie Mszy o godz. 11:00) i 16:00. Dzieci prosimy o nazbieranie kwiatów i przynoszenie ich do kościoła, żebyśmy mogli uświetnić procesje Eucharystyczne w Boże Ciało i całą oktawę,  przez sypanie kwiatów przed Panem Jezusem. Młodsze dzieci które będą sypać kwiatki przed Panem Jezusem Eucharystycznym w czasie procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w środę, na godz. 17:00 do kościoła. Podczas próby przećwiczymy rymowankę i układ sypania kwiatów.
 9. Zmarł biskup pomocniczy senior Janusz Zimniak. Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej:
  • godzina 10:00 – wprowadzenie do Katedry i czuwanie
  • godzina 12:00 – Msza Święta Pogrzebowa
   Po Mszy Świętej przejście w kondukcie na Cmentarz Katedralny przy ulicy Grunwaldzkiej (1 kilometr) i złożenie do grobu zasłużonych kapłanów zgodnie z wolą Zmarłego.
 10. Biskup Bielsko Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 31 maja 2024 r.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy upiekli ciasta i pomogli zorganizować Rejonowy Dzień Chorego w naszym Sanktuarium. Serdeczne -Bóg zapłać.
 12. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

 

Z A P R O S Z E N I E
do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę, 2 czerwca 2024 r.

Już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę czerwca, spotykamy się na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, aby wspólnie celebrować Eucharystię z okazji wspomnienia św. Jana Sarkandra. W tym roku będziemy się modlić w intencji Biskupa Piotra, który obchodzi 60. rocznicę urodzin. W ramach uroczystości ustanowimy także nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, dzięki którym chorzy i starsi w naszych parafiach będą mogli częściej przyjmować Chrystusa Eucharystycznego.

Serdecznie zapraszam w niedzielę, 2 czerwca do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na godzinę 10:30, abyśmy wspólnie rozpoczęli pielgrzymkę na wzgórze Kaplicówka. Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach miejskich i ludowych oraz całe rodziny. Niech wstawiennictwo św. Jana Sarkandra umacnia naszą wiarę i daje siły do trwania we Wspólnocie Kościoła.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

 

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN”. Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce obecni na konferencji pod kierownictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii.

Dyrektorzy podkreślają, że wszelkie zmiany winny dokonywać się zawsze zgodnie z obowiązującym prawem, na drodze wzajemnego dialogu i w porozumieniu z wszystkimi Kościołami i związkami wyznaniowymi. Konieczne jest zawsze wypracowanie porozumienia strony rządowej z władzami Kościoła i związków wyznaniowych. Wynika to z zapisów w Ustawie o systemie oświaty, Konstytucji RP oraz Konkordatu. Jedynie na drodze dialogu i współpracy można właściwie troszczyć się o rozwój młodych pokoleń Polek i Polaków.

Formą nierówności i niesprawiedliwego traktowania uczniów i nauczycieli religii jest wprowadzana przez Ministerstwo możliwość zwiększania grup poprzez łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych: do 25 osób w klasach I-III i do 30 osób w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauczanie religii w grupach większych niż w przypadku innych lekcji ma charakter dyskryminacji i nie jest podyktowane dobrem ucznia. Ministerstwo planuje łączenie klas w grupy także bez uwzględniania wieku dzieci. Sytuacja, w której uczniowie z klas IV szkoły podstawowej znajdą się na jednej lekcji z uczniami klas VIII jest sprzeczna z wszelkimi zasadami psychologicznymi, pedagogicznymi i dydaktycznymi. Narusza to prawa ucznia, godność dziecka oraz krzywdzi je w procesie edukacji.

Ministerstwo, pomimo licznych głosów sprzeciwu, bez żadnego porozumienia z Kościołem, podjęło decyzję, że ocena z religii od 1 września 2024 r. nie będzie wliczana do średniej ocen. W sposób rażący godzi to w podstawowe zasady dydaktyczne. Dziecko nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego jego wysiłek na lekcjach religii nie jest doceniony w ten sam sposób, jak w przypadku innych przedmiotów.

Zapowiadane przez Ministerstwo umieszczanie lekcji religii jedynie na początku i na końcu zajęć jest formą dyskryminacji, segregacji i nietolerancji wobec osób wierzących. Jest to krzywdzące wobec uczniów i ich rodziców. Godzi również w podstawowe prawa nauczycieli religii, określone m.in. w Karcie Nauczyciela.

Dyrektorzy wyrażają sprzeciw wobec planów zmniejszenia liczby lekcji religii do jednej tygodniowo.

Nauczyciele religii aktywnie uczestniczą w realizacji szkolnych programów profilaktyczno-wychowawczych na wszystkich płaszczyznach w społeczności szkolnej.  Uczą miłości bliźniego, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, dialogu, tolerancji, szacunku, kształtują postawy społeczne. Kształtują postawy proekologiczne, społeczne, dotyczące zdrowia fizycznego i  psychicznego. Troska nauczycieli religii o rozwój emocjonalny, społeczny i duchowy przekłada się na kondycję psychofizyczną uczniów.

Organizacja lekcji religii w przestrzeni szkolnej jest wypełnieniem konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania i nauczania religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 53, ust. 3 Konstytucji). Jest też dla rodziców ułatwieniem, gdyż często zapracowani, z wielką trudnością doprowadzaliby dzieci na zajęcia przy parafii.

Wprowadzanie zmian w organizacji lekcji religii w szkole odbywa się do tej pory bez wymaganego przez prawo porozumienia Ministerstwa ze stroną kościelną. Państwo demokratyczne powinno respektować prawa wszystkich obywateli – zarówno wierzących, jak i niewierzących.

Osoby odpowiedzialne za katechizację i szkolne nauczanie religii w Polsce proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: kancelaria@men.gov.pl.

Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych
Stegna, 23 maja 2024 r.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, całe rodziny z dziećmi na smażenie jajecznicy z okazji Zielonych Świątek, które odbędzie się dzisiaj (niedziela, 26 maja) o godzinie 17:00 przy salkach katechetycznych. Oprócz smacznej jajecznicy, będą wspólne śpiewy, zabawy dla dzieci …
 2. Rocznicę I Komunii świętej dzieci wraz z rodzinami będą świętować dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 5. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Składka do puszek przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię, a panów na spotkanie Kręgu Biblijnego Mężczyzn w środę na godz. 20:00.
 7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 8. W środę 22 maja, przypada rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji – m.in. Mszy św. na Kaplicówce. W tym dniu zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 9. Rejonowy Dzień Chorego będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę, 25 maja. Rozpoczęcie o godz. 10:00 okazją do spowiedzi, następnie słowo ks. kustosza Sebastiana Ruckiego. Mszę świętą, której będzie przewodniczył ks. Szczepan Kobielus (Diecezjalny Duszpasterz Apostolstwa Chorych) będziemy celebrować o godz. 10:30. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo ku czci św. Mikołaja i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego. Spotkanie zakończymy przy kawie i ciastku. Serdeczniej zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian do udziału w tym spotkaniu. Jeśli ktoś potrzebuje transportu, to prosimy to zgłosić w zakrystii. Prosimy, aby każda Róża Różańcowa i chętni parafianie upiekli ciasto, które prosimy przynieść w sobotę do salek katechetycznych na godz. 9:00.  Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie z Chrystusem, najlepszym Lekarzem naszych dusz i ciał.
 10. W sobotę Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
 11. Msza św. odpustowa przy Kaplicy na Uchylanach będzie doprawiona w najbliższą niedzielę, 26 maja br. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy!
 12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
  • czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś świętujemy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Uroczystość I Komunii świętej będziemy przeżywać na Mszy świętej o godz. 11:00.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. Spotkanie dla wszystkich małżeństw zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego i rozwojem relacji w rodzinach w ramach Oazy Rodzin, odbędzie się dzisiaj (niedziela, 12 maja) o godz. 18:00 w salce Domu Katechetycznego. Gorąco zapraszamy.
 5. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Schola parafialna i Ruch Światło -Życie zapraszają do wspólnej modlitwy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (sobota, 18 maja) – rozpoczęcie o godz. 20:00. Prosimy przynieść świece chrzcielne. Serdecznie zapraszamy.
 6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 7. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 8. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Andrzeja Boboli.
 9. Spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało odbędzie się w środę, 15 maja o godzinie 16:45 w salkach katechetycznych.
 10. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętnych do wspólnego pielgrzymowania zapraszamy do zapisów w zakrystii. Wyjazd autokarem w piątek, 17 maja o godz. 8:00 z parkingu przy kościele, koszt 30 zł.
 11. Rocznicę I Komunii świętej, dzieci będą świętować w najbliższą niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 11:00.
 12. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, całe rodziny z dziećmi na smażenie jajecznicy z okazji Zielonych Świątek, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 maja o godzinie 17:00 przy salkach katechetycznych.
 13. Rejonowy Dzień Chorego będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę, 25 maja. Rozpoczęcie 10:00 okazją do spowiedzi, o godz. 10:30 Msza św. i nabożeństwo. Po Mszy św. poczęstunek przy kawie i ciastku.
 14. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyozdobili krzyże i włączyli się w modlitwę o urodzaje, w ramach tzw. Dni Krzyżowych.
 15. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę, przeznaczona szczególnie na potrzeby parafii wyniosła 8358 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 16. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY FATIMSKIEJ
  • wtorek – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA
  • czwartek – ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI

 

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […]         Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej
Konferencji Episkopatu Polski
Jasna Góra, 2 maja 2024

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś świętujemy Niedzielę Wielkanocną.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00, natomiast o godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo majowe.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe które odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli. W poszczególne dni modlić się będziemy przy krzyżach o godzinie 17:00. W poniedziałek przy krzyżu w Roztropicach, we wtorek przy krzyżu na Uchylanach (przy drodze Iłownickiej – koło Państwa Farugów) a w środę przy krzyżu w Pierśćcu (skrzyżowanie ulic Spacerowej i Marii Wardas). W ramach modlitwy o urodzaje przy krzyżach odprawimy nabożeństwo majowe (nie będzie procesji do kościoła). W kościele w tych dniach majówki będą śpiewane normalnie o godz. 17:30.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólna za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 7. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię, a panów na spotkanie Kręgu Biblijnego Mężczyzn w środę na godz. 20:00.
 8. W środę, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Różaniec o godz. 17:30 poprowadzi Róża św. Stanisława BM.
 9. W środę, 8 maja – Ks. Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 10. Uroczystość I Komunii świętej będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę, 12 maja br. na Mszy świętej o godz. 11:00. Na tę Mszę świętą kościół będzie zarezerwowany na uroczystości I Komunii św., parafian prosimy, aby wybrali sobie inne godziny do udziału we Mszy świętej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o dzieciach przyjmujących po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swego serca.                          Próby dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. będą w czwartek i piątek o godz. 16:30, a spowiedź w sobotę o godz. 9:00. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za piękne posprzątanie kościoła.
 11. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętnych do wspólnego pielgrzymowania zapraszamy do zapisów w zakrystii. Wyjazd autokarem w piątek 17 maja o godz. 8:00 z parkingu przy kościele.
 12. Rocznicę I Komunii świętej, dzieci będą świętować w niedzielę, 19 maja na Mszy św. o godz. 11:00.
 13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 14. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • środa – uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś świętujemy Niedzielę Wielkanocną.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe od środy, 1 maja. Majówki odprawiamy w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy też do kultywowania pięknej tradycji wspólnej modlitwy Litanią Loretańską ku czci Matki Bożej przy kapliczkach. Majówki przy kaplicach będą śpiewane w czwartki o godz. 17:00 przy Kaplicy w Roztropicach i przy Krzyżu w Kowalach, natomiast w soboty o godz. 17:00 przy Kaplicy na Uchylanach i przy Krzyżu na Kępie.
 6. W piątek, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Na majówkę o godz. 15:30 zapraszamy szczególnie maturzystów, dla których będziemy wypraszać światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i wyboru dalszej drogi życiowej.
 7. Msza św. przy Krzyżu na Kępie Winogradzkiej w int. mieszkańców Kiczyc i Kępy Winogradzkiej będzie doprawiona w piątek, 3 maja br. o godz. 11:00.
 8. Za Strażaków z Pierśćca, Roztropic i Kowali modlić się będziemy w naszym kościele – w środę, 3 maja na Mszy św. o godz. 14:30.  Będziemy prosić za żyjących strażaków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana oraz za zmarłych Strażaków o dar nieba.
 9. W tym tygodniu przypada czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca – zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
 10. W sobotę – 4 maja – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 11. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, prosimy o posprzątanie kościoła przed uroczystością. Sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 maja od godz. 10:00 (prosimy przynieść ze sobą sprzęt do sprzątania). Uroczystość I Komunii świętej będziemy celebrować w niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz. 11:00.
 12. W piątek zostały nastrojone nasze kościelne organy.
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  • czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski
  • sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  

 1. Dziś świętujemy IV. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo paschalne – Drogi Światła, które odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 15:00. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Nabożeństwo poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. Spotkanie dla wszystkich małżeństw zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego i rozwojem relacji w rodzinach w ramach Oazy Rodzin, odbędzie się dzisiaj (niedziela, 21 kwietnia) o godz. 16:30 w salce Domu Katechetycznego. Na spotkanie można przyjść z dzieciakami, dla których będą przygotowane zabawy. Gorąco zapraszamy.
 5. Siostry ze Zgromadzenia Córek Boże Miłości prowadzą w niewielkiej wsi na śląsku, w Wojsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii dla chłopców i jak co roku chcą zorganizować festyn rodzinny. Siostry poprosiły naszą parafię, słynąca z dobroci o zorganizowanie zbiórki przedmiotów przeznaczonych na fanty. W zakrystii można ofiarować przedmioty takie jak: kosmetyki, ozdoby domowe, zabawki dla dzieci, gry, artykuły gospodarstwa domowego, drobny sprzęt sportowy np. piłki, paletki, rękawice itp. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 7. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię, a panów na spotkanie Męskiego Kręgu Biblijnego w środę na godz. 20:00.
 8. We wtorek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – modlimy się za naszą Ojczyznę. Polecamy również młodzież naszej parafii, która w tym dniu o godz. 17:00 w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie na Górnym Borze przyjmie Sakrament Bierzmowania. 
 9. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Jana Kantego.
 10. Zapraszamy na XXVIII Spotkanie Młodych – LEDNICA 2000. Czuwanie na Polach Lednickich odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Wyjazd autokarem w sobotę, 1 czerwca w nocy, powrót 2 czerwca (niedziela) nad ranem. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Informujemy, że nasz kleryk Jakub Holisz przerwał formację seminaryjną. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach. W imieniu Jakuba dziękuję za wszelkie wsparcie modlitewne i słowne.
 12. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Akcja szczepienia psów przeciwko wściekliźnie w Pierśćcu, odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia 2024 r. w tych samych punktach co w latach poprzednich:
  • w godz. 9:00 – 11:00 w byłym Kółku Rolniczym w Pierśćcu, ul. Dworska 14;
  • w godz. 12:00 – 13:00 u P. Brzóski, Pierściec – ul. Landecka 102.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • wtorek  – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, BISPUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI
  • czwartek – ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Dziś przypada 3. Niedziela wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Biblijną.
 2. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy dzisiaj od godz. 15:00 – ofiarujmy ten czas adoracji szczególnie w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. Dzisiaj po wyjściu z kościoła zapraszamy na kiermasz ciast i polecamy zbiórkę pieniędzy do puszek dla naszego parafianina 12 – letniego Roberta Korzeniowskiego z Roztropic. Przez kilka tygodni przebywał w śpiączce farmakologicznej. Obecnie jest wybudzony i przebywa na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Robert jest poddawany intensywnej rehabilitacji i leczeniu. W związku ze zwiększonymi kosztami związanymi z dłuższą rehabilitacją Roberta, suplementacją, dojazdami do szpitala chcemy wspomóc rodzinę finansowo. Gorąco zachęcamy do wsparcia finansowego Roberta i jego rodziny.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19:15 do kościoła.
 7. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Rafał Kalinowskiego.
 8. Spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci z Oazy Dzieci Bożych i Ministrantów wyjeżdżają z naszej parafii na wakacyjną ekspedycję – TATRY 2024, odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17:00 w salkach katechetycznych.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo paschalne – Drogi Światła, które odbędzie się w naszym kościele o godz. 15:00. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Nabożeństwo poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 10. Spotkanie dla wszystkich małżeństw zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego i rozwojem relacji w rodzinach w ramach Oazy Rodzin, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia o godz. 16:30 w salce Domu Katechetycznego. Na spotkanie można przyjść z dzieciakami, dla których będą przygotowane zabawy. Gorąco zapraszamy.
 11. Siostry ze Zgromadzenia Córek Boże Miłości prowadzą w niewielkiej wsi na śląsku, w WojsceMłodzieżowy Ośrodek Socjoterapii dla chłopców i jak co roku chcą zorganizować festyn rodzinny. Siostry poprosiły naszą parafię, słynąca z dobroci o zorganizowanie zbiórki przedmiotów przeznaczonych na fanty. W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, będzie możliwość przyniesienia do zakrystii przedmiotów takich jak: kosmetyki, ozdoby domowe, zabawki dla dzieci, gry, artykuły gospodarstwa domowego, drobny sprzęt sportowy np. piłki, paletki, rękawice itp. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 12. Zapraszamy na XXVIII Spotkanie Młodych – LEDNICA 2000. Czuwanie na Polach Lednickich odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Wyjazd autokarem w sobotę, 1 czerwca w nocy, powrót 2 czerwca (niedziela) nad ranem. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii wyniosła: 8303 zł. Serdeczne Bóg zapłać! 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.

Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku

✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Dzisiaj zapraszamy jeszcze do kościoła na Godzinę Miłosierdzia, rozpoczęcie o godz. 15:00. 
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. Modlimy się, by we wszystkich zakątkach świata, a zwłaszcza w naszej Ojczyźnie, szanowano prawo człowieka do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Siostry Faustyny.
 7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
 8. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

JEZU UFAM TOBIE!

KIERMASZ CIAST NA LECZENIE ROBERTA

            W styczniu tego roku dotarła do nas wiadomość o ciężkiej chorobie jednego z naszych parafian – 12 letniego Roberta  Korzeniowskiego z Roztropic. Przez kilka tygodni przebywał
w śpiączce farmakologicznej. Obecnie jest wybudzony i przebywa na Oddziale Hematologii
i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Jest poddawany intensywnej rehabilitacji i leczeniu. W związku ze zwiększonymi kosztami związanymi z dłuższą rehabilitacją Roberta, suplementacją, dojazdami  do szpitala chcemy wspomóc rodzinę finansowo.                                                                           W związku z tym w przyszłą niedzielę (14 kwietnia) przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast i zbiórka pieniędzy do puszek po każdej Mszy Świętej. Inicjatorem zbiórki jest Sołtys wsi Roztropice wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Roztropic. Serdecznie zapraszamy.

Rodzice Roberta pragną wyrazić ogromną wdzięczność za nieustającą modlitwę, każde słowo wsparcia i ogromne zaangażowanie wielu ludzi w tej bardzo trudnej dla nich sytuacji. To daje im siły do codziennej walki o zdrowie swojego dziecka.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024

 1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Koronkę do Miłosierdzia Bożego (3 dzień nowenny)
  o godz. 15:00, a następnie o godz. 15:30 odśpiewamy uroczyste Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego.
 2. Jutro, w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy zapraszamy do dalszego świętowania przez udział we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy świętej modlić się będziemy za kierowców i poświecimy samochody na parkingu. Składka tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 3. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę świętą szkolna na godzinę 15:45.
 5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie do Miłosierdzia Bożego, które szczególnie uczcimy w niedzielę (7 kwietnia), świętując Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy na godzinę 15:00 do kościoła, na Godzinę Miłosierdzia. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego koronkę będziemy odmawiać codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie Triduum Sacrum i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za piękną oprawę liturgiczną służbie liturgicznej (ministrantom i ministrantkom) i Diakoni Liturgicznej Dorosłych oraz muzyczną – szczególnie scholii parafialnej. Dziękujemy za podjęcie czuwań modlitewnych przez grupy parafialne i przez mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii. Dziękujemy Diakoni Dekoracyjnej za wykonanie świątecznej dekoracji i za troskę o kwiaty. Dziękujemy służbie kościelnej za zaangażowanie, strażakom i górnikom za podjęcie warty przy Bożym Grobie. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za świadectwo wiary, które wyraziło się przez przystąpienie do spowiedzi, udział w liturgii Triduum Sacrum, przyjmowanie Komunii świętej, czas spędzony przed Jezusem Eucharystycznym w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 8. Kochani Parafianie, jako duszpasterze życzymy Wam radości, która płynie z faktu, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i jest z nami. Życzymy żywej wiary, że On ma moc wyprowadzić nas z każdego naszego grobu – smutku, zwątpienia, choroby, wojny, grzechu. Życzymy pięknego świętowania w gronie swoich najbliższych.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy Wieli Tydzień.
 2. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Tomaszowi Mikociakowi za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych parafialnych i szkolnych.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w plenerowej Drodze Krzyżowej ulicami Pierśćca. Szczególne podziękowania dla osób prowadzących rozważania, ministrantów i Strażaków – za profesjonalne zabezpieczenie naszego przejścia.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. Osoby chętne do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu zapraszamy we wtorek na godz. 8:00 do kościoła.
 7. Zapraszamy wszystkie Panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet w poniedziałek (25 marca) na godz. 19:15 na plebanię.
 8. Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy w Wielką Środę (27 marca) od godziny 9:00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
 9. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Siostry Faustyny.
 10. Spowiedź Święta przed świętami:
  • od poniedziałku do środy – pół godziny przed Mszą Świętą.
  • w Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi z racji święta kapłańskiego.
  • w Wielki Piątek – w godzinach: od 7:00 do 10:00 i od 15:00 do 17:00.
  • w Wielką Sobotę – w godzinach: od 7:00 do 10:00.

W Wielkim Tygodniu nie ma spowiedzi w Skoczowie w ramach Stałego Konfesjonału.

 1. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, która będzie odprawiona o godzinie 19:00. Obrzędy Wielkiego Piątku i Liturgię Wigilii Paschalnej będziemy celebrować także o godzinie 19.00. W Wielką Sobotę obrzędy zaczynają się przed kościołem od liturgii światła, prosimy przynieść świece. W każdym dniu Triduum Sacrum za udział w obrzędach można zyskać odpust zupełny.
 2. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie do godziny 24:00.
 3. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godzinie 8:00 rano, Godzina Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00, Gorzkie Żale po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku. Młodzież po zakończeniu Gorzkich Żali jedzie samochodami modlić się przy Bożych Grobach w innych kościołach.
 4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy by zachować zwyczaj wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, przynajmniej do zakończenia obrzędów Wigilii Paschalnej.
 5. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie w Wielki Piątek będzie do godziny 24:00, od godziny 22:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Proboszcza Sebastiana.
 6. Plan Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek. Grupy parafialne prosimy o podjęcie dyżurów modlitewnych:
  • 10:00 – 11:00 – Róża św. Brata Alberta i Koło bł. Karoliny Kózkówny
  • 11:00 – 12:00 – Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Róża św. Siostry Faustyny
  • 12:00 – 13:00 – Róża św. Jana Pawła II i Róża św. Andrzeja Boboli
  • 13:00 – 14:00 – Róża św. Rafała Kalinowskiego i Róża św. Królowej Jadwigi
  • 14:00 – 15:00 – Róża św. Józefa Bilczewskiego i Róża św. Jana Kantego
  • 17:00 – 18:00 – III Zakon Franciszkański, Apostolstwo Dobrej Śmierci i Kręgi Biblijne
 1. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie w Wielką Sobotę:
  • 10:00 – 10:30 – Oaza Dzieci Bożych
  • 13.00 – 14:00 – Kiczyce
  • 14:00 – 15:00 – Pierściec
  • 15:00 – 16:00 – Kowale
  • 16:00 – 17:00 – Roztropice
  • 17:00 – 18:00 – Apostolat Maryjny i Wojownicy Maryi
 1. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę (w kościele) będzie o godzinie: 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00.
 2. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będzie o godzinie 6:30 rano. Uroczyste Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego odśpiewamy o godz. 15:30.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny po każdej Mszy świętej będziemy modlić się za kierowców
  i poświęcimy samochody, motocykle i skutery.
 4. Dziejemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, składane w zeszłym tygodniu przy wyjściu z kościoła do puszek. Zebraliśmy kwotę 2771 zł. Za te ofiary Panie z Diakonii Dekoracyjnej starają się dekorować nasz kościół przez dłuższy czas, nie tylko przez święta. Serdeczne Bóg zapłać. Jeśli jeszcze ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty, to prosimy ją przynieść do zakrystii.
 5. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Polecając się opiece św. Mikołaja – naszego patrona,  życzymy błogosławionego czasu WIELKIEGO TYGODNIA

 

 KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49).

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br. podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu.

Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy
w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.

Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych
i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

 

Gdańsk, 21 marca 2024 roku

✠ Tadeusz Wojda SAC

Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś rozpoczynamy czas rekolekcji parafialnych i szkolnych. Poprowadzi je Oficjał Sądu Biskupiego w Bielsku-Białej ks. Tomasz Mikociak. Od poniedziałku do środy Msze św. będą odprawiane rano o godz. 8:00 (zmiana – nie o godz.7:00) i wieczorem o godz. 18:00, będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17:00 do 18:00. Zapraszamy do spowiedzi rano od godz. 7:30 do 8:00 i wieczorem od godziny 17:00 – 18:00.  Dzisiaj zapraszamy na naukę młodzież szkół średnich i starszą o godz. 17:00. Nauka stanowa dla kobiet będzie w poniedziałek o godz. 19:00, a dla mężczyzn we wtorek o godz. 19:00. We wtorek na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy zwłaszcza chorych i starszych parafian, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Za udział w rekolekcjach można otrzymać dar odpustu zupełnego. Kartki z planem rekolekcji są wystawione na Księdze cudów, ponadto plan dostępny jest w gazetce parafialnej na stronie internetowej parafii i w gablotce. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym czasie łaski i prośmy o światło Ducha Świętego dla ks. Tomasza.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek.
 3. Od soboty, 16 marca trwamy na Nowennie w intencji Ojczyzny. Razem z całą Polską włączamy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże Błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. Uroczystość św. Józefa będziemy świętować we worek, 19 marca.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Józefa Bilczewskiego.
 7. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych i udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
   • w czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
   • W najbliższy piątek odprawimy Drogę Krzyżową w kościele o godz. 17:15, a wieczorem  zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze – ulicami Pierśćca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00 i ok. godz. 18:30 wyruszymy z kościoła na Drogę Krzyżową. Trasa będzie prowadzić od kościoła przez Stary Cmentarz, następnie ulicą Rolną, w prawo na ulicę Uchylany i znowu w prawo na ul. Landecką, a następnie w lewo w ul. Komunalną. Zakończenie nastąpi przy krzyżu na Nowym Cmentarzu. Strażaków prosimy zabezpieczenie bezpieczeństwa przejścia podczas Drogi  Krzyżowej.
  • Gorzkie Żale  odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00.
 1. Małżonków zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego i rozwojem relacji w rodzinach zapraszamy na spotkanie powstającego nowego Kręgu Oazy Rodzin. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 19:00 na probostwie.
 2. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie wszystkich Mszy Świętych poświęcimy palmy. Po Mszy o godzinie 11:00 tradycyjny konkurs na największą i najładniejszą palmę.
 3. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za te ofiary Panie starają się dekorować nasz kościół przez dłuższy czas, nie tylko przez święta. Dlatego polecamy tę składkę Waszej ofiarności.
 4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. W sklepiku można nabyć prasę katolicką, można też kupić paschaliki na stół wielkanocny, dochód z nich przeznaczony jest na dzieła Caritas.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 na plebanii.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się próba scholii, na którą zapraszamy nowych uczestników. Ćwiczymy pieśni na Wielki Tydzień.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi ADŚ.
 6. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
   • w czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
   • w piątki, o godz. 17:15 i 19:00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
  • Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00, kazania głosi ks. Krzysztof Wilk.
 1. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Pod chórem znajduje się koszyk z propozycjami postanowień i księga postanowień wielkopostnych – zachęcamy do wpisów (wystarczy wpisać tylko imię i nazwisko – na znak podjęcia postanowienia).
 2. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego, a młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie do salek katechetycznych w sobotę na godzinę 9:00.
 4. Od soboty, 16 marca trwać będziemy na Nowennie w intencji Ojczyzny. Razem z całą Polską włączamy się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 5. Wielkopostne rekolekcje – parafialne i szkolne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) i potrwają do środy (20 marca). Poprowadzi je Oficjał Sądu Biskupiego w Bielsku-Białej ks. Tomasz Mikociak. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym czasie łaski. Kartki z planem rekolekcji są wystawione przy wyjściu z kościoła, ponadto plan dostępny jest w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii i w gablotce.
 6. W czwartek odbył się finał XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V. Nikodem Matlak zajął 3 miejsce, a Anna Gandzel uzyskała tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy!
 7. Cieszymy się z nowego kościelnego w naszej parafii, którym został Pan Mirosław Pieczonka. Dziękujemy Panu Mirosławowi za podjęcie się tej pięknej służby w zakrystii i życzymy opieki św. Gwidona, patrona kościelnych oraz św. Mikołaja, naszego patrona.
 8. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w zeszłą niedzielę na potrzeby parafii wyniosła 9431,16 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, można też nabyć paschaliki na stół wielkanocny, dochód z nich przeznaczony jest na dzieła Caritas.

 

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 3. Zapraszamy wszystkie panie na spotkanie nowego Kręgu Biblijnego Kobiet – poniedziałek, na godz. 19:15 na plebanię, natomiast panów zapraszamy na Męski Krąg Biblijny w środę na godz. 20:00.
 4. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się próba scholii, na którą zapraszamy nowych uczestników. Ćwiczymy pieśni na Wielki Tydzień.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
   • czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
   • w piątki, o godz. 17:15 i 19:00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
  • Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00, kazania głosi ks. Krzysztof Wilk.
 1. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Pod chórem znajduje się koszyk z propozycjami postanowień i księga postanowień wielkopostnych – zachęcamy do wpisów (wystarczy wpisać tylko imię i nazwisko – na znak podjęcia postanowienia).
 2. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego, a młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie do salek katechetycznych w sobotę na godzinę 9:00.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 marca o godz. 19:00 na plebanii.
 5. Ksiądz Krzysztof wraz z księżmi z rocznika św. Pawła gorąco dziękują za udział we wtorkowej Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Bpa Romana Pindla i za modlitwę w intencji kapłanów.
 6. Wielkopostne rekolekcje – parafialne i szkolne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) i potrwają do środy (20 marca). Poprowadzi je Oficjał Sądu Biskupiego w Bielsku-Białej ks. Tomasz Mikociak. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym czasie łaski.
 7. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, można też nabyć paschaliki na stół wielkanocny, dochód z nich przeznaczony jest na dzieła Caritas.
 9. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek  – święto św. Kazimierza, królewicza

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. W II niedzielę Wielkiego Postu słowo Boże prowadzi nas na Górę Tabor. Rozważamy tajemnicę przemienia się Chrystusa. Jest ona zapowiedzią przemiany serc, której od nas oczekuje Chrystus. Dziś w sposób szczególny modlimy się za misjonarki i misjonarzy z Polski. W tym Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami polecamy Panu Bogu misyjne dzieło Kościoła. Otoczmy modlitwą misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach głoszą Ewangelię i potwierdzają ją czynami miłości chrześcijańskiej. Modlimy się także o liczne i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło serc oddanych misjom.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną, podczas której ks. Krzysztof Wilk będzie świętował wraz z księżmi z rocznika św. Pawła Apostoła 10. rocznicę święceń kapłańskich. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Roman Pindel, który świętuje 10 rocznicę święceń biskupich. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Andrzeja Boboli.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godziny 17:15. Na Mszę św. o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.
 8. W sobotę – 2 marca – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
   • w czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
   • w piątki, o godz. 17:15 i 19:00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
  • Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00, kazania głosi ks. Krzysztof Wilk.
 10. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Pod chórem znajduje się koszyk z propozycjami postanowień i księga postanowień wielkopostnych – zachęcamy do wpisów (wystarczy wpisać tylko imię i nazwisko – na znak podjęcia postanowienia).
 11. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego, a młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 12. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie do salek katechetycznych w sobotę na godzinę 9:00.
 13. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Za tydzień składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W Środę Popielcową na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie zebraliśmy kwotę 1938 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dziś przypada I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za wstawiennictwem św. Mikołaja o Boże błogosławieństwo dla żyjących na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 4. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
  • w czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
  • w piątki, o godz. 17:15 i 19:00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
 6. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00, kazania głosi ks. Krzysztof Wilk.
 7. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Pod chórem znajduje się koszyk z propozycjami postanowień i księga postanowień wielkopostnych – zachęcamy do wpisów (wystarczy wpisać tylko imię i nazwisko – na znak podjęcia postanowienia).
 8. W czasie kolędy zachęcaliśmy do uczestnictwa w grupach modlitewnych i formacyjnych działających w naszej parafii. Chcielibyśmy zaproponować jeszcze dwie nowe propozycje:
  • NOWY KRĄG OAZY RODZIN – spotkanie dla wszystkich małżeństw zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego i rozwojem relacji w rodzinach, odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 lutego o godz. 19:00 w salce Domu Katechetycznego (spotkania raz w miesiącu – opiekun ks. Sebastian);
  • GRUPĘ BIBLIJNĄ DLA KOBIET – spotkanie dla wszystkich Pań zainteresowanych rozważaniem i zgłębianiem Słowa Bożego odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 lutego po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19:15) na plebanii (spotkania planowane są co dwa tygodnie – prowadzący ks. Sebastian). Serdecznie zapraszamy 😊
 9. Ustanowienie nowych ministrantów i ministrantek będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:00.
 10. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego, a młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie do salek katechetycznych w sobotę na godzinę 9:00.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed okresem Wielkiego Postu.
 13. Dziękujemy Diakoni dekoracyjnej za przygotowanie bardzo wymownej dekoracji na Wielki Post.
 14. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 15. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • czwartek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego – wspomnienie NMP z Lourdes. Po Mszach świętych udzielamy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 2. W poprzednią niedzielę rozpoczęliśmy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed okresem Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie jeszcze dzisiaj od godziny 12:00 – 16:00. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy wynagradzającej. Grupy parafialne prosimy o podjęcie dyżurów modlitewnych:
  Niedziela, 11 lutego:

  • 12:00 – 13:00 – Róża św. Jana Pawła II, Krąg Biblijny, Diakonia Liturgiczna Dorosłych
  • 13:00 – 14:00 – Róża św. Siostry Faustyny, Schola
  • 14:00 – 15:00 – Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Róża św. Królowej Jadwigi, Wojownicy Maryi
  • 15:00 – 16:00 – Róża św. Andrzeja Boboli, Ruch Światło-Życie: Oaza Młodzieżowa i Oaza Rodzin
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywali w dniach 11-17 lutego 2024r. Módlmy się za wszystkich uzależnionych od alkoholu i innych używek oraz o ducha trzeźwości w naszym narodzie.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6. 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu będą o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Jest to dzień ścisłego postu i powściągliwości od pokarmów mięsnych. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzą mężczyźni pod przewodnictwem Wspólnoty „Wojownicy Maryi”.
 7. Środa Popielcowa będzie dniem modlitwy o pokój w Ukrainie i za ofiary oraz poszkodowanych w tym konflikcie zbrojnym. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
 8. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych i udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Drogi Krzyżowe  odprawiamy w naszym kościele:
   • w czwartki dla dzieci, po Mszy św. szkolnej;
   • w piątki, o godz. 17:15 i 19:00. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19:00 będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
  • Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godzinie 15:00.
 9. W I piątek Wielkiego Postu (16 lutego 2024) przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii w tej intencji zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15.
 10. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego, a młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie do salek katechetycznych w sobotę, 17 lutego na godzinę 9:00.
 12. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę wyniosła 7981 zł. Składka na Zakony Kontemplacyjne wyniosła 1935 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – ŚRODA POPIELCOWA

V NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed okresem Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w kolejne 2 niedziele lutego (4 i 11 lutego) od godziny 12:00 – 16:00. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy wynagradzającej. Grupy parafialne prosimy o podjęcie dyżurów modlitewnych:

a). Niedziela, 4 lutego:

 • 12:00 – 13:00 – Róża św. Brata Alberta, Apostolstwo Dobrej Śmierci
 • 13:00 – 14:00 – III Zakon Franciszkański, Róża św. Józefa Bilczewskiego
 • 14:00 – 15:00 – Apostolat Maryjny, Róża św. Rafała Kalinowskiego
 • 15:00 – 16:00 – Koło bł. Karoliny Kózkówny, Róża św. Jana Kantego, Ministranci i Ministrantki

b). Niedziela, 11 lutego:

 • 12:00 – 13:00 – Róża św. Jana Pawła II, Krąg Biblijny, Diakonia Liturgiczna Dorosłych
 • 13:00 – 14:00 – Róża św. Siostry Faustyny, Schola
 • 14:00 – 15:00 – Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Róża św. Królowej Jadwigi, Wojownicy Maryi
 • 15:00 – 16:00 – Róża św. Andrzeja Boboli, Ruch Światło-Życie: Oaza Młodzieżowa i Oaza Rodzin
 1. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem.
 2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 3. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego – wspomnienie NMP z Lourdes. Podczas Mszy świętych będziemy udzielali Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomogli rozbierać dekorację świąteczną.
 6. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • wtorek –  wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Dzisiaj kazania głosi ks. Krzysztof Górnik MSF, krajowy dyrektor ADŚ. Zachęcamy do wstąpienia do wspólnoty ADŚ.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Stanisława Biskupa.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca – zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
 7. W piątek, 2 lutego – będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za osoby żyjące ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Msze święte prosimy przynieść świece. Na Mszę o godz. 18:00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, będzie poświęcenie świec oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi, o godz. 17:45 – koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do NSPJ.
 9. W sobotę – 3 lutego – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 9:00 objazd chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Dekorację świąteczną będziemy rozbierać w najbliższy piątek (2 lutego) od godziny 9:00. Chętnych parafian zapraszamy do pomocy.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za spotkania kolędowe w domach oraz za złożone przy tej okazji ofiary, które przekazaliśmy na określone przez Księdza Biskupa cele, m.in.: na potrzeby diecezji i na parafię. Jeszcze raz życzymy wszystkim parafianom obfitości Bożego błogosławieństwa w Roku Pańskim 2024.
 12. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa –  wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • piątek – święto Ofiarowania Pańskiego

III NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W naszej parafii w związku z 83. rocz. śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Kałuży, przybliżamy Jego postać i modlimy o beatyfikację naszego rodaka.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Przeżywamy dzisiaj Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, naszym kochanym seniorom życzymy Bożego błogosławieństwa, poczucia bycia kochanym i zdrowia.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża bł. Karoliny Kózkówny.
 7. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy o Ducha jedności wśród wszystkich wyznawców Chrystusa.
 8. Sebastian bardzo dziękuje za życzenia imieninowe i urodzinowe, za wielką życzliwość, a zwłaszcza za modlitwę. Prosi, aby wychodząc z kościoła poczęstować się czekoladowym „Michałkiem”😊  
 9. Za tydzień kazania będzie głosił ks. Krzysztof Górnik MSF, krajowy dyrektor ADŚ i będzie możliwość wstąpienia do wspólnoty ADŚ.
 10. Sołtys Monika Szyndler wraz z Stowarzyszeniem „Nasz Pierściec” zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej dzisiaj tj. w niedzielę 21 stycznia, o godz. 17:00 w strażnicy OSP Pierściec. Czas trwania koncertu ok. 1 godzina, po koncercie zapraszamy na kawę i poczęstunek. Wstęp na kolędowanie jest bezpłatny – ale gorąco zachęcamy do otwarcia Waszych serc i prosimy, by po koncercie wesprzeć finansowo zakup nowego wózka dla naszego mieszkańca Piotra Krzywelskiego.
 11. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BPA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • czwartek – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA
  • piątek – WSP. ŚW. BISKUPÓW TYMOTEUSZ I TYTUSA

II NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Róże Różańcowe, Parafialną Radę Duszpasterską, Parafialną Radę Ekonomiczną, Scholę, wszystkie diakonie działające przy naszej parafii na wspólne kolędowanie – przy kawie i ciastku 😊 – dzisiaj (niedziela, 14 stycznia) do salki katechetycznej na godzinę 10:00.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za wstawiennictwem św. Mikołaja o Boże błogosławieństwo dla żyjących na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Rafała Kalinowskiego.
 6. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W piątek przypada 83 rocz. śmieci ks. Franciszka Kałuży, pochodzącego z Kowali, a zamordowanego przez nazistów w KL Dachau. Jego grób znajduje się na Starym Cmentarzu. W piątek o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Kałuży. Po Mszy św. nawiedzimy grób Sługi Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Spotkanie dla młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej – przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 stycznia – o godz. 9:00 w Salkach Katechetycznych. Obecność obowiązkowa.
 9. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego.
 10. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
 11. Trwają odwiedziny kolędowe, podczas których przychodzimy z Bożym błogosławieństwem dla rodzin, osób samotnych, chorych, a także dla domów i całego inwentarza. Plan odwiedzin zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będzie w niedzielę, 21 stycznia od godziny 14:00.  Zapisy w zakrystii.
 12. Nasz kleryk Jakub Holisz poprosił o urlop dziekański. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 13. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę wyniosła 8561 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 14. Koło Misyjne „Misyjna Jutrzenka” zaprasza na wyjątkowe Jasełka Bożonarodzeniowe, które odbędą się w niedzielę 14 stycznia o godzinie 15:00 w Sali Widowiskowej MCK „Pod Pegazem” przy ul. Targowej 26. Bilety na spektakle w cenie 15 złotych do nabycia w zakrystii kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Kolumbii w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni 2023/2024”
 15. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. ŚW. ANTONIEGO, OPATA
  • piątek – WSP. ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, BISKUPA
  • sobota – WSP. ŚW. SEBASTIANA, MĘCZENNIKA

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. W dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w Kościele śpiewamy kolędy do 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00.
 3. Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się w kościele Gala Finałowa Ekumenicznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Dzieci zaprezentują przygotowane kolędy i otrzymają nagrody oraz dyplomy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę – 14 stycznia, serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Parafialną Radę Duszpasterską, Parafialną Radę Ekonomiczną, Scholę, wszystkie Róże Różańcowe, diakonie działające przy naszej parafii na wspólne kolędowanie – przy kawie i ciastku 😊 – do salki katechetycznej na godzinę 10:00.
 8. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00 w salce Domu Katechetycznego.
 9. Młodzieży Oazowej serdecznie dziękujemy za przygotowanie przedstawienia „Aniołek w klatce”, które głęboko zapadło nam w serca. Młodzież Oazowa bardzo dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na wyjazd rekolekcyjny – oazę modlitwy.
 10. Trwają odwiedziny kolędowe, podczas których przychodzimy z Bożym błogosławieństwem dla rodzin, osób samotnych, chorych, a także dla domów i całego inwentarza. Plan odwiedzin zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Kolęda dodatkowa dla tych parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będzie w niedzielę, 21 stycznia od godziny 14:00.  Zapisy w zakrystii.
 11. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFFA

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny JEZUSA, MARYI I JÓZEFFA. W czasie Mszy świętych następuje obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dzisiaj odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn: Ciebie Boga wysławiamy.
 2. Po Mszy św. o godz. 9:00 i 15 minut przed Mszą o godz. 11:00 Szkoła Skrzypiec ze Skoczowa zaprasza na krótki koncert kolęd. Po koncercie można złożyć dobrowolne ofiary na rozwój młodych talentów.
 3. Dzisiaj w ostatnim dniu Roku Pańskiego 2023 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne odprawimy o godz. 15:00. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie celebrowana o godzinie 16:00.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem.
 5. W poniedziałek 1 stycznia wchodzimy w Rok Pański 2024 z czujną i czułą opieką Świętej Bożej Rodzicielki, niech Maryja czuwa nad nami i wyprasza moc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku. Msze święte w porządku niedzielnym.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 8. Objazdu chorych w styczniu nie będzie (był przed Świętami Bożego Narodzenia). Chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę lutego.
 9. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W tym dniu przypada 10. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji, jest to także kolejna rocznica śmierci ks. Henryka Sobeckiego, którego grób znajduje się na Starym Cmentarzu.
 10. W uroczystość Trzech Króli po każdej Mszy św. młodzież oazowa w ramach kazania wystawi przedstawienie „Aniołek w klatce”. Gorąco zapraszamy!!! 😊
 11. W przyszłą niedzielę 7 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 17:00 odbędzie się w kościele Gala Finałowa Ekumenicznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Dzieci zaprezentują przygotowane kolędy i otrzymają nagrody oraz dyplomy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 12. Od środy, 27 grudnia – rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe, podczas których przychodzimy z Bożym błogosławieństwem dla rodzin, osób samotnych, chorych, a także dla domów i całego inwentarza. Plan odwiedzin zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników.
 13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła.
 14. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • wtorek  – WSP. ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU
  • sobota – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

IV NIEDZIELA ADWWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Adwentu.
 2. Z racji przypadającej dzisiaj Wigilii Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem.
 4. Świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy dzisiaj o godz. 23:00 – śpiewem kolęd, o godz. 23:30 Jutrznia Bożonarodzeniowa i o godz. 24:00 – Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 5. W poniedziałek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych, które będziemy celebrować o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Nieszpory Bożonarodzeniowe odprawimy o godz. 15:30.
 6. We wtorek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej, które odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 7. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Rafała Kalinowskiego.
 8. Plan tegorocznych odwiedzin kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy od środy, 27 grudnia. Podczas kolędy przychodzimy z Bożym błogosławieństwem dla rodzin, osób samotnych, chorych, a także dla domów i całego inwentarza. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników i o przygotowanie kilku rzeczy przed wizytą:
  • Stół nakryty białym obrusem
  • Naczynie z wodą święconą
  • Kropidło
  • Krzyż
  • Zapalone świece
  • Pismo święte

Prosimy także o przywiezienie kapłana i ministrantów na kolędę oraz odwiezienie po zakończeniu kolędy. Kierowców prosimy o kontakt z księdzem. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

 1. W niedzielę 31 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym ostatnim dniu Roku Pańskiego 2023 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne odprawimy o godz. 15:00. Msza święta na zakończenie Starego Roku będzie celebrowana o godzinie 16:00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn: Ciebie Boga wysławiamy.
 2. W przyszły poniedziałek, 1 stycznia 2024 r. – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych, które odprawimy o godzinie: 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rorat, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom za modlitewne przeżycie Adwentu wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu.
 4. Bardzo dziękujemy scholi parafialnej za piękna modlitwę Akatystem.
 5. Serdecznie dziękujemy Diakonii dekoracyjnej i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji świątecznej.
 6. Została odrestaurowana mała wieża a w niej najmilejszy z dzwonów – sygnaturka, wykonano nowy napęd i doprowadzono nowe przewody elektryczne. Dzwon bije 5 minut przed każdą Mszą św. przypominając o zbliżającym się rozpoczęciu Eucharystii.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
  • wtorek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
  • środa – ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY
  • czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW
  • niedziela – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

III NIEDZIELA ADWWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę Adwentu – nazywaną niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Roraty.
 4. Gorąco zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do soboty odprawiane będą o godz. 18:00. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną o Boże błogosławieństwo dla żyjących za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Siostry Faustyny.
 7. Dekorację świąteczną będziemy budować w najbliższy czwartek, 20 grudnia od godziny 14:00. Chętnych parafian zapraszamy do pomocy. Serdecznie dziękujemy Leśnikom z Pierśćca za podarowanie i przywiezienie choinek.
 8. Klasy 4 zapraszają na jasełkowe kolędowanie w piątek na 16:00 do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej.
 9. Chorych przed świętami odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę 23 grudnia, od godziny 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 10. Schola parafialna zaprasza na najstarsze nabożeństwo Maryjne – Akatyst, którym będziemy modlić się w sobotę, 23 grudnia po wieczornej Mszy świętej.
 11. Zachęcamy, aby w najbliższym czasie skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania, Spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą świętą. W sobotę będziemy spowiadali dodatkowo od godz. 17:00 – 18:00 i od 19:00 do 19:30.
 12. W niedzielę, 24 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.
 13. Świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy o godz. 23:00 – śpiewem kolęd, o godz. 23:30 Jutrznia Bożonarodzeniowa i o godz. 24:00 – Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 14. W przyszły poniedziałek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych, które będziemy celebrować o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Nieszpory Bożonarodzeniowe odprawimy o godz. 15:30.
 15. We wtorek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej, które odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.
 16. W przedsionku kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki, Mikołaje z piernika, czekolady prawdziwego św. Mikołaja, krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych, magnesy z wizerunkiem św. Mikołaja, bańki, breloczki, długopisy oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 17. Plan tegorocznych odwiedzin kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy od środy, 27 grudnia. Podczas kolędy przychodzimy z Bożym błogosławieństwem dla rodzin, osób samotnych, chorych, a także dla domów i całego inwentarza. Bardzo prosimy w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników i o przygotowanie kilku rzeczy przed wizytą:
  • Stół nakryty białym obrusem
  • Naczynie z wodą święconą
  • Kropidło
  • Krzyż
  • Zapalone świece
  • Pismo święte
 18. Prosimy także o przywiezienie kapłana i ministrantów na kolędę oraz odwiezienie po zakończeniu kolędy. Kierowców prosimy o kontakt z księdzem. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 19. Została odrestaurowana mała wieża a w niej najmilejszy z dzwonów – sygnaturka, wykonano nowy napęd i doprowadzono nowe przewody elektryczne. Dzwon bije 5 minut przed każdą Mszą św. przypominając o zbliżającym się rozpoczęciu Eucharystii.
 20. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

 

II NIEDZIELA ADWWENTU  

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Św. Mikołaja.
 2. Serdecznie dziękujemy Ks. dr. Karolowi Mozorowi za to, że razem z nami świętuje uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Mikołaja, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego odpustu ku czci św. Mikołaja bardzo dziękujemy. Niech dobry Bóg za wstawiennictwem św. Mikołaja wszystkim obficie błogosławi.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Roraty.
 5. Gorąco zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do soboty odprawiane będą o godz. 18:00. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 7. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża Św. Jana Kantego.
 8. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 9. Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej do wzięcia udziału w ekumenicznym konkursie kolęd i pastorałek. Regulamin w gablotce, na drzwiach wejściowych szkoły i na fb. Zgłoszenia do 17 grudnia. Przedszkolaki u Pani Ewy Kasztury, a szkoła podstawowa u ks. Krzysztofa.
 10. W przedsionku kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki, Mikołaje z piernika, czekolady prawdziwego św. Mikołaja, krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych, magnesy z wizerunkiem św. Mikołaja, bańki, breloczki, długopisy oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie całodziennej adoracji w środę, 6 grudnia, szczególne podziękowania dla grup parafialnych za podjęcie dyżurów modlitewnych.
 12. Plan tegorocznych odwiedzin kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gazetce „Dary Św. Mikołaja”.
 13. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w wysokości 7406 zł. Dziękujemy także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 14. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY
  • czwartek – WSP. ŚW, JANA OD KRZYŻA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA

 

I NIEDZIELA ADWWENTU

 1. Dzisiaj wchodzimy w okres Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Od poniedziałku, 27 listopada, trwamy na nowennie ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi, którą w tygodniu odprawiamy po wieczornej Mszy św., a dzisiaj w niedzielę o godz. 15:45.
 4. Uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja będziemy przeżywali w niedzielę, 10 grudnia. Msze święte będą sprawowane o godzinie: 7:00, 9:00, 11:00 suma odpustowa i 16:00. Kazania będzie głosił ks. dr Karol Mozor. Na sumę odpustową o godz. 11:00 zapraszamy poczty sztandarowe i delegacje w strojach regionalnych.
 5. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Roraty.
 6. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii. Z góry dziękujemy.
 7. W poniedziałek, 4 grudnia – z racji wspomnienia św. Barbary zapraszamy Górników z rodzinami na Mszę świętą o godzinie 10:00. Modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Górników.
 8. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 9. W środę – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Msze święte o godz. 6:45, 16:00 i 18:00. Na Mszy św. o godz. 16:00 modlić się będziemy z pielgrzymami z Chybia. W tym dniu w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8:00 – 16:00. Zachęcamy, aby w tym dniu znaleźć choć 15 minut na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Grupy parafialne prosimy o podjęcie dyżurów modlitewnych. Grafik dyżurów znajduje się w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 10. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 11. W piątek – 8 grudnia – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej („Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Mario”) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. W tym dniu o godz. 6:15 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a na roratach będzie poświęcenie medalików Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Cieszyn będziemy przeżywali w naszej parafii w sobotę, 9 grudnia br. – rozpoczęcie o godzinie 10:00. Plan w gablotce i na fb.
 13. W naszym kościele odbędzie się koncert organowy, który zamknie tegoroczną edycję cyklu „Organowym szlakiem Śląska Cieszyńskiego”. Koncert w wykonaniu pedagogów i uczniów Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 19:00. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie i na fb. Serdecznie zapraszamy.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie XXI Regionalnego Dnia Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy Paniom z naszej parafialnej grupy ADŚ, młodzieży z Ruchu Światło-Życie, ministrantom i ministrantkom, scholii parafialnej z ks. Krzysztofem na czele, organiście Mateuszowi, kościelnym, piekarni „Bethlehem” za wypieczenie piernikowych Mikołajów, Państwu Walas z Roztropic za ozdobienie i spakowanie piernikowych Mikołajów, osobom które pakowały czekolady i krówki oraz osobom, które podarowały ciasta i wszystkim za wielkie serce i poświęcony czas. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.
 15. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 16. W przedsionku kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki, natomiast w zakrystii Mikołaje z piernika, czekolady prawdziwego św. Mikołaja, krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych, magnesy z wizerunkiem św. Mikołaja, bańki, breloczki, długopisy oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 17. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 18. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA
  • czwartek – WSP. ŚW. AMBROŻEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP