Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWWENTU

 

 1. Dzisiaj wchodzimy w okres Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżywany pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Od poniedziałku, 27 listopada, trwamy na nowennie ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi, którą w tygodniu odprawiamy po wieczornej Mszy św., a dzisiaj w niedzielę o godz. 15:45.
 4. Uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja będziemy przeżywali w niedzielę, 10 grudnia. Msze święte będą sprawowane o godzinie: 7:00, 9:00, 11:00 suma odpustowa i 16:00. Kazania będzie głosił ks. dr Karol Mozor. Na sumę odpustową o godz. 11:00 zapraszamy poczty sztandarowe i delegacje w strojach regionalnych.
 5. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Roraty.
 6. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli ktoś z dorosłych chciałby ofiarować jakieś słodycze lub zabawki dla dzieci na nagrody, to prosimy je przynieść do zakrystii. Z góry dziękujemy.
 7. W poniedziałek, 4 grudnia – z racji wspomnienia św. Barbary zapraszamy Górników z rodzinami na Mszę świętą o godzinie 10:00. Modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Górników.
 8. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 9. W środę – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Msze święte o godz. 6:45, 16:00 i 18:00. Na Mszy św. o godz. 16:00 modlić się będziemy z pielgrzymami z Chybia. W tym dniu w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8:00 – 16:00. Zachęcamy, aby w tym dniu znaleźć choć 15 minut na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Grupy parafialne prosimy o podjęcie dyżurów modlitewnych. Grafik dyżurów znajduje się w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 10. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 11. W piątek – 8 grudnia – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej („Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Mario”) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. W tym dniu o godz. 6:15 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a na roratach będzie poświęcenie medalików Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Cieszyn będziemy przeżywali w naszej parafii w sobotę, 9 grudnia br. – rozpoczęcie o godzinie 10:00. Plan w gablotce i na fb.
 13. W naszym kościele odbędzie się koncert organowy, który zamknie tegoroczną edycję cyklu „Organowym szlakiem Śląska Cieszyńskiego”. Koncert w wykonaniu pedagogów i uczniów Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 19:00. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie i na fb. Serdecznie zapraszamy.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie XXI Regionalnego Dnia Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy Paniom z naszej parafialnej grupy ADŚ, młodzieży z Ruchu Światło-Życie, ministrantom i ministrantkom, scholii parafialnej z ks. Krzysztofem na czele, organiście Mateuszowi, kościelnym, piekarni „Bethlehem” za wypieczenie piernikowych Mikołajów, Państwu Walas z Roztropic za ozdobienie i spakowanie piernikowych Mikołajów, osobom które pakowały czekolady i krówki oraz osobom, które podarowały ciasta i wszystkim za wielkie serce i poświęcony czas. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.
 15. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 16. W przedsionku kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki, natomiast w zakrystii Mikołaje z piernika, czekolady prawdziwego św. Mikołaja, krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych, magnesy z wizerunkiem św. Mikołaja, bańki, breloczki, długopisy oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 17. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 18. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • środa – WSP. ŚW. MIKOŁAJA, BISKUPA
  • czwartek – WSP. ŚW. AMBROŻEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA
  • piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 

GRAFIK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 6 GRUDNIA 2023 (ŚRODA)

8:00 – 9:00 – Apostolat Maryjny

9:00 – 10:00 –  III Zakon Franciszkański, Róża św. Brata Alberta

10:00 – 11:00 – Koło bł. Karoliny Kózkówny, Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki

11:00 – 12:00 – Róża św. Siostry Faustyny, Róża św. Jana Pawła II

12:00 – 13:00 – Róża św. Andrzeja Boboli, Róża św. Rafała Kalinowskiego

13:00 – 14:00 – Róża św. Królowej Jadwigi, Apostolstwo Dobrej Śmierci

14:00 – 15:00 – Róża św. Józefa Bilczewskiego, Oaza Rodzin

15:00 – 16:00 – Róża św. Jana Kantego, Ruch Światło-Życie, Ministranci i Ministrantki

 

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 3. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45.
 4. Od jutra zaczynamy nowennę przed uroczystością św. Mikołaja. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja będziemy przeżywać w niedzielę, 10 grudnia.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za wstawiennictwem św. Mikołaja na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 6. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Andrzej Boboli.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i udziału w nabożeństwach.
 8. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi. Na Mszę św. o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII z rodzicami.
 9. W sobotę – 2 grudnia – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedzin chorych nie będzie w sobotę 2 grudnia – przypada wtedy Regionalny Dzień Skupienia ADŚ. Chorych odwiedzimy w grudniu przed świętami, w sobotę – 23 grudnia. Objazd chorych rozpoczniemy od godz. 9:00.
 10. W sobotę, 2 grudnia, będziemy przeżywali w naszej parafii XXI Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godz. 9:00, Msza święta zostanie odprawiona o godz. 11:00 (szczegółowy plan na plakacie w gablotce). Parafian jak co roku, prosimy o upieczenie ciast na Dzień Skupienia. Ciasta prosimy przynieść w sobotę rano do salek katechetycznych.
 11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu, szczególnie zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiali od poniedziałku, 4 grudnia o godz. 6:45. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów. Dorośli którzy chcieliby ofiarować nagrody dla dzieci na roraty (słodycze, zabawki, …), mogą je przynieść do zakrystii. Z góry dziękujemy.
 12. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 10:00 do 11:00 w salce Domu Katechetycznego. Młodzież Oazowa spotyka się w piątki – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie w Domu Katechetycznym.
 13. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 14. Kaplica dla rodzin z małymi dziećmi została odmalowana, jest też w niej regał z książeczkami o świętych oraz Pismo Święte w obrazkach. Docelowo w kaplicy zawisną jeszcze obrazy. Jeśli ktoś ma w domu ładne wydanie Pisma Św. w obrazkach dla dzieci i chciałby je podarować, to można je przynieść do kaplicy. Bardzo prosimy, aby rodzice z małymi dziećmi korzystali z tej kaplicy i zamykali do niej drzwi. Dzięki przeźroczystym szybom i nagłośnieniu w kaplicy, mogą w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. Pozwala to wiernym w głównym kościele na udział w nabożeństwach z większym skupieniem, a także niweluje stres rodziców związany z hałaśliwym zachowaniem naszych pociech – najmłodszych parafian😊
 15. Dobiega końca kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła. Teraz będziemy czekać na przekazanie nam 980 000 zł z przyznanej promesy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Złożyliśmy już kolejny wniosek – projekt o pozyskanie środków na malowanie wnętrza naszego kościoła. Św. Mikołaju odnowicielu świątyń Bożych – błogosław wszystkim dobroczyńcom naszego sanktuarium.
 16. Gratulujemy nowym lektorom z naszej parafii, którzy w sobotę – 25 listopada, zostali pobłogosławieni przez Ks. Bpa Piotra Gregera – do posługi ministranta Słowa Bożego, a są nimi: Wiktoria Barańska, Jan Faruga, Dominik Fojcik, Krzysztof Krzempek i Agnieszka Zając.
 17. Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Cieszyn będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę, 9 grudnia br., rozpoczęcie o godzinie 10:00.
 18. Wszystkich chętnych do pakowania Czekolad Prawdziwego św. Mikołaja i krówek z fragmentami naszych pieśni ku czci św. Mikołaja zapraszamy do salek katechetycznych w czwartek na godz. 17:00.
 19. W przedsionku kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki, natomiast w zakrystii Mikołaje z piernika, magnesy, długopisy oraz piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła.
 20. Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak w Pierśćcu wydała kolejny już 29. numer Kalendarza Szkolnego na rok 2024. Ilustracje do kalendarza wykonali uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim są dwa opowiadania patronki szkoły Zofii Kossak ze zbioru „Bursztyn”: „Na paryskim bruku” oraz „Koncert Szopena”. Kalendarz rozprowadzany będzie przez nauczycieli i rodziców. Całość środków finansowych, zebranych z datków za kalendarz jest przeznaczona na cele pierścieckiej szkoły.
 21. Burmistrz Skoczowa prosi mieszkańców o zgłoszenie potrzeby budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Ma to na celu poznanie rzeczywistego zapotrzebowania na przeprowadzenie procedury zmiany planu miejscowego. Zgłoszenia przyjmowane są telefoniczne, e-mailowo oraz pisemnie na adres Urzędu Gminy. Z pismem burmistrza można zapoznać się w gablocie i na tablicach ogłoszeniowych w sołectwie.
 22. Dzielnicowy sołectwa Pierściec przekazuje informację, że w ramach planowanej akcji „Świeć Przykładem” mieszkańcom Pierśćca przekazywane będą odblaski – 27 listopada (poniedziałek) o godz. 17:30 na parkingu przy naszym kościele.
 23. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień składka na potrzeby parafii.
 24. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła

XXI Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci, będziemy przeżywali w naszym kościele w sobotę, 2 grudnia 2023 r.

Program Dnia Skupienia:

 • 9:00 – Rozpoczęcie
 • 9:45 – Słowo Kustosza Sanktuarium i świadectwa
 • 10:20 – Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej
 • 11:00 – Msza św. koncelebrowana w intencji: kapłanów, uczestników, ich rodzin i za zmarłych z rodzin
 • 12:00 – Uroczystość wręczenia statuetek św. Mikołaja
 • 12:30 – Nabożeństwo do św. Mikołaja, uczczenie relikwii, pocieranie chusteczek
 • 13:00 – Przerwa
 • 14:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15:15 – Zakończenie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za wstawiennictwem św. Mikołaja o Boże błogosławieństwo dla żyjących na godzinę 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona. Jutro w godzinach dopołudniowych do naszej parafii pielgrzymować będą Księża Emeryci z domu Księży Emerytów z Bielska-Białej. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 4. We wtorek, 21 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego z tej okazji dziękujemy Panu Mateuszowi Białoskórskiemu za bardzo zaangażowaną posługę organisty, kantorom oraz scholii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych za troskę o piękną oprawę muzyczną nabożeństw i uroczystości kościelnych. Za wstawiennictwem św. Cecylii życzyły wielu łask, aby Wasze życie było wyśpiewywaniem hymnu uwielbienia na cześć dobrego Boga.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
 6. W sobotę (25 listopada) na Mszy św. o godz. 13:30 modlić się będziemy w intencji Kolejarzy i ich rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada będziemy obchodzili uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 8. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 10:00 do 11:00 w salce Domu Katechetycznego. Młodzież Oazowa spotyka się w piątki – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie w Domu Katechetycznym.
 9. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 10. Kaplica dla rodzin z małymi dziećmi została odmalowana, jest też w niej regał z książeczkami o świętych oraz Pismo Święte w obrazkach. Docelowo w kaplicy zawisną jeszcze obrazy. Jeśli ktoś ma w domu ładne wydanie Pisma Św. w obrazkach dla dzieci i chciałby je podarować, to można je przynieść do kaplicy. Bardzo prosimy, aby rodzice z małymi dziećmi korzystali z tej kaplicy i zamykali do niej drzwi. Dzięki przeźroczystym szybom i nagłośnieniu w kaplicy, mogą w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. Pozwala to wiernym w głównym kościele na udział w nabożeństwach z większym skupieniem, a także niweluje stres rodziców związany z hałaśliwym zachowaniem naszych pociech – najmłodszych parafian😊
 11. Dobiega końca kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła. Teraz będziemy czekać na przekazanie nam 980 000 zł z przyznanej promesy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Złożyliśmy już kolejny wniosek – projekt o pozyskanie środków na malowanie wnętrza naszego kościoła. Św. Mikołaju odnowicielu świątyń Bożych – błogosław wszystkim dobroczyńcom naszego sanktuarium.
 12. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO RAFAŁA KALINOWSKIEGO
  • wtorek- WSP. OFIAROWANIA NMP
  • środa – WSP. ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY
  • piątek – WSP. ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC I TOWARZYSZY

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45. Na Mszę św. szkolną szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne z rodzicami – będzie poświęcenie książeczek.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona. Po Mszy świętej (ok. godz. 19:00) będzie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 4. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Róża św. Stanisława, Biskupa.
 5. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Świadectwa doznanych łask wpisujemy do naszej Księgi Cudów.
 6. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 10:00 do 11:00 w salce Domu Katechetycznego. Młodzież Oazowa spotyka się w piątki – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie w Domu Katechetycznym.
 7. Serdecznie dziękujemy za złożone w ostatnią niedzielę  ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii – zebraliśmy 9285 zł., także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • sobota – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych spoczywających na Starym Cmentarzu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 15:00 w kościele i przejdziemy procesyjnie na Stary Cmentarz, gdzie modlić się będziemy czytając wypominki za zmarłych spoczywających na Starym Cmentarzu. W razie deszczu modlić się będziemy w kościele.
 2. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem, który prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek, na godz. 15:45.
 3. Zachęcamy, aby szczególnie w tych dniach (do 8 listopada) ofiarowywać odpusty zupełne za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i pobożne nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych). Od 3 – 8 listopada, 15 minut przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia wiarę w Zmartwychwstanie.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wspólną za zmarłych za wstawiennictwem św. Mikołaja o godzinie 18:00 i nabożeństwo ku czci naszego Patrona.
 5. W środę zapraszamy na różaniec o godzinie 17:30, który poprowadzi Apostolat Maryjny.
 6. W sobotę – 11 listopada, przypada Święto Niepodległości, zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę, zwłaszcza podczas Mszy świętych.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez cały październik modlili się z nami na różańcu, szczególne podziękowania dla grup parafialnych prowadzących rozważania. W naszej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej można zobaczyć różańce, które zrobiono na konkurs klas I-III na najładniejszy EKO-RÓŻANIEC. Różańce powstały z muszelek, jarzębiny, kasztanów, żołędzi, orzechów, fasoli, kukurydzy, jarzębiny, dzikiej róży, ziela angielskiego, guzików, koralików, a nawet płatków śniadaniowych. Dzieciakom gratulujemy kreatywnośc 😊
 8. Bardzo dziękujemy dzieciom z Oazy Dzieci Bożych i młodzieży Oazowej za przygotowanie Korowodu Świętych.
 9. Wszystkie dzieci od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 10:00 do 11:00 w salce Domu Katechetycznego. Młodzież Oazowa spotyka się w piątki – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie w Domu Katechetycznym.
 10. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • czwartek – ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ
  • piątek – WSP. ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEZA I DOTORA KOŚCIOŁA
  • sobota  – WSP. ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI