Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj wchodzimy w okres Adwentu, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski  przeżywany pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 2. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W grudniu, ze względu na roraty, nie będzie Mszy św. szkolnej. W tygodniu Msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 18:00.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość. Polecamy też dzieło synodu, proszą o uważność na głos Ducha Świętego.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść do szkoły na lekcje religii.
 5. W zeszłym tygodniu składaliśmy ofiary na dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie „Przestrzeń Opatrzności”. Siostry wraz z podopiecznymi zebrały: 9111,00 zł., 20 CZK i 1 Euro. W imieniu obdarowanych serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłym tygodniu składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 6. Trwamy na nowennie do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski w intencji naszej Ojczyzny. Nowennę odprawiamy codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św. Od soboty, 27 listopada, rozpoczęliśmy nowennę ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi (po wieczornych Mszach świętych). Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja będą w niedzielę, 12 grudnia. 
 7. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.
 8. W środę różaniec prowadzi Róża św. Królowej Jadwigi.
 9. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca – zapraszamy do Sakramentu Pokuty i udziału we Mszach świętych oraz nabożeństwach.
 10. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 z okazją do spowiedzi i dodatkowa Msza święta młodzieżowa o godzinie 19:00 na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 11. W sobotę – 4 grudnia – po porannej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a od godziny 8:30 objazd chorych. Nie obowiązuje stała lista odwiedzin. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 12. W sobotę, 4 grudnia zapraszamy Górników z rodzinami na Mszę świętą o godzinie 10.00. Modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Górników.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie XIX Regionalnego Dnia Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dziękujemy Paniom z naszej parafialnej grupy ADŚ, młodzieży z Ruchu Światło-Życie, ministrantom i ministrantkom, scholii, organiście, kościelnym, piekarni Bethlehem za wypieczenie piernikowych Mikołajów, osobom zdobiącym i pakującym Mikołaje, osobom które podarowały ciasta i wszystkim za wielkie serce i poświęcony czas. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.
 14. W sklepiku i zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki oraz Mikołaje z piernika i krówki z wizerunkiem św. Mikołaja z naszego kościoła i fragmentami pieśni mikołajowych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 15. W sklepiku można nabyć piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem.
 16. Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak w Pierśćcu wydała kolejny już numer Kalendarza Szkolnego na rok 2022. Tematem przewodnim jest baśń Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata”. Jak co roku kalendarz ilustrowany jest pracami autorstwa uczniów naszej szkoły. Kalendarz rozprowadzany będzie przez nauczycieli i rodziców. Przy okazji zbierane będą wolne datki, które przeznaczone zostaną na rozwój bazy dydaktycznej pierścieckiej szkoły.
 17. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we worek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA
  • w piątek – WSP. ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, PREZBITERA
  • w sobotę – WSP. ŚW. BARBARY, DZIEWICY I MĘCZENNICY

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła.
 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła można wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności” dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Bardzo dziękujemy grupie teatralnej „Edmundi” – składającej się z podopiecznych i pracowników Domu za przedstawienie pięknej pantomimy ewangelizacyjnej.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość. Polecamy też dzieło synodu, prosząc o uważność na głos Ducha Świętego.
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45.
 5. Od jutra zaczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli – patrona Polski w intencji naszej Ojczyzny. Nowennę będziemy odprawiali codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św. z wyjątkiem środy, kiedy włączymy tę intencję do modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.
 7. W środę różaniec prowadzi Apostolat Maryjny.
 8. W sobotę, 27 listopada, będziemy przeżywali w naszej parafii XIX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godz. 9:00, Msza święta pod przewodnictwem ks. Marka Studenskiego zostanie odprawiona o godz. 11:00 (szczegółowy plan na plakacie w gablotce). Parafian jak co roku, prosimy o upieczenie ciast na Dzień Skupienia. Ciasta prosimy przynieść w sobotę rano do salek katechetycznych.
 9. Od soboty, 27 listopada, rozpoczniemy nowennę ku czci św. Mikołaja przed uroczystościami odpustowymi (po wieczornych Mszach świętych).
 10. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.
 11. Serdecznie gratulujemy szóstce naszych ministrantów i ministrantek, którzy w sobotę w kościele św. Jakuba w Simoradzu przyjęli błogosławieństwo do posługi lektora. Życzymy im gorliwości w wypełnianiu posługi lektora.
 12. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę zbiórki pieniędzy dla Mateusza Ryczki na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. W gazetce parafialnej znajdują się zdjęcie samochodu, którym cieszy się Mateusz i Jego rodzina.
 13. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek – WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY
  • w środę – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG – LAC, PREZBITERA I TOWARZYSZY

 

Polecając się opiece świętego Mikołaja,

życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!  

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary pieniężne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, także za przelewy bankowe na parafię i na remont elewacji kościoła. Składka w ubiegłą niedzielę wyniosła 7203,37 zł.
 2. Od tej niedzieli inaugurujemy w naszej parafii drogę synodalną. Prosimy, aby jedna osoba z rodziny, wychodząc z kościoła zabrała obrazek z wizerunkiem Maryi niosącej Ducha Świętego. Na odwrocie obrazka jest modlitwa w intencji synodu i kilka informacji o synodzie. Naszym parafialnym koordynatorem synodalnym został Pan Adam Zając, który razem z księżmi będzie organizował spotkania synodalne w naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy za synod i aktywnego włączenia się w dzieło synodu na szczeblu parafialnym. Wszelkimi informacjami służą księża i Pan Adam, do którego też można przesyłać zapytania i sugestie na adres mailowy: synod@sanktuariummikolaja.pl
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godziny 15:00. Trwając w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym omadlamy całą naszą parafię, wszystkich jej mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy się pogubili, odeszli od Boga i Kościoła, prosząc dla nas wszystkich o łaskę przemiany serca i otwarcie na Bożą miłość. Polecamy też dzieło synodu, proszą o uważność na głos Ducha Świętego. 
 4. Dzieci prosimy, żeby po Mszy św. podeszły do zakrystii i zabrały sobie kolorowy obrazek z Ewangelią i zadaniem. Rozwiązanie prosimy przynieść na Mszę św. szkolną w czwartek na godz. 15:45.
 5. Jeśli ktoś doświadczył szczególnej łaski – cudu za wstawiennictwem św. Mikołaja to prosimy o kontakt z ks. Sebastianem. Obecnie trwa wpisywanie świadectw doznanych łask do naszej Księgi Cudów. 
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Ś więtą wspólną za żywych o godz. 18:00 i nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.
 7. W środę różaniec prowadzi Róża Św. Stanisława Biskupa.
 8. W przyszłą niedzielę, 21 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będzie można wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności” dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna „Edmundi” – składająca się z podopiecznych i pracowników Domu przedstawi krótką pantomimę ewangelizacyjną.
 9. W sklepiku można nabyć piękny album „Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” – wydawnictwo „Biały Kruk”. W albumie możemy zobaczyć dużo fotografii z naszego kościoła, autorstwa Pana Adam Bujaka. Zachęcamy do zakupu, książka może być pięknym prezentem.
 10. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę – WSPOMNIENIE ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNICY
  • w czwartek – WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, DZIEWICY I MĘCZENNICY
  • w sobotę – WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA
 1.  

ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH

Penitencjaria Apostolska wydała dekret, aby odpusty związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (tak jak w roku poprzednim) rozszerzyć na cały miesiąc listopad. czytaj więcej