Aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia profilu naszego Sanktuarium na Facebooku

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach w 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II – w niedzielę 2 kwietnia 2023 roku. W Bielsku-Białej rozpoczną się one o godz. 20.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu PKS), gdzie biskup Roman Pindel odprawi Msze św. Po jej zakończeniu pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II przed gmachem Kurii Diecezjalnej odbędzie się modlitewne czuwanie.

PIELGRZYMKA szlakiem biblijnym
do IZRAELA i JORDANII  

8 dni w terminie 04.11-11.11.2023

1 dzień (04.11.2023) KATOWICE – TEL AWIW

Zbiórka na lotnisku Katowice- Pyrzowice. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (05.11.2023) BETLEJEM 

Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, – miejsca, gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety z całego świata, by modlić się o dobre macierzyństwo. Wizyta u Małej Arabki – miejscu, gdzie znajduję się tzw. Grota Dawidowa. To tu według wskazania Marii Bouardy król Dawid zostaje namaszczony na króla. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień (06.11.2023) NAZARET – KANA – TABGHA – KAFARNAUM – AMMAN

Wczesne śniadanie. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Wizyta na Górze 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejazd do Kafarnaum, nazywanego miastem Jezusa. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Przejazd do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

4 dzień (07.11.2023) AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – WADI MUSA

Śniadanie. Przejazd przez Amman – panorama miasta. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą, składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo – miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza święta. Przejazd do Betanii. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu Chrztu Jezusa  po jordańskiej stronie. Przejazd hotelu w Wadi Musa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (08.11.2023) PETRA

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – starożytna metropolia na południowym szlaku karawan. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Przejazd na granicę jordańsko – izraelską. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (09.11.2023) GÓRA OLIWNA – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE 

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Nawiedzimy Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Następnie zejście na punkt widokowy –  panorama na miasto. Zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz postój przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na relaksującą kąpiel. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (10.11.2023) JEROZOLIMA – STARE MIASTO 

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Spacer pod Ścianę Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (11.11.2023) TEL AWIW – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA:

 • Cena dla 40 osób -44 osób 1250 USD
 • Uwaga: maksymalna liczba uczestników 48 osób

CENA ZAWIERA

 • Bilet lotniczy na trasie Katowice- Tel Aviv- Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż 5 kg podręczny,
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela i Jordanii,
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelach 3*** – zgodnie z programem wycieczki (dopłata do pokoju jednoosobowego 280 USD),
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje,
 • Przewodnik z jęz. polskim,
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€,
 • opłaty wjazdowe do / z Jordanii.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie,
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników lokalnych oraz hoteli 210 USD
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3 % lub 6 % wartości imprezy – zwyżka za choroby przewlekłe,
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych -100 PLN.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny/Pomocowy – 30 PLN.

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia.

W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym.

Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość́ pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł.

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA

Z URZĘDU:

 • Ks. Sebastian Rucki
 • Ks. Krzysztof Wilk

Z NOMINACJI:

 • Helena Glet
 • Stanisław Wyka
 • Bożena Grycz
 • Dominika Wierzgoń
 • Marzena Krzempek
 • Rafał Czudek

Z WYBORU:

 • Adam Zając
 • Monika Szyndler
 • Leopold Faruga

 

PARAFIALNA RADA DS. EKONOMICZNYCH

 • Ks. Sebastian Rucki
 • Dominik Szczygieł
 • Mirosław Szwarc
 • Antoni Wawrzeczko